čtvrtek 22. dubna 2021 Evžénie

Agresor v Praze přepadává seniory, když odemykají dveře. Osmdesátileté ženě zlomil nohu

Kriminalisté hledají muže, který v Praze během dvou dnů přepadl dva seniory. V jednom případě poškozené zlomil nohu. Jelikož prozatímní pátrání nebylo úspěšné a podezření na konkrétního pachatele se v minulých dnech nepotvrdilo, obrací se policie s žádostí o pomoc se ztotožněním podezřelého na veřejnost. Případ je prověřovaný pro trestné činy loupež, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté hledají muže, který je podezřelý ze dvou loupeží, které se staly 4. a 5. listopadu vždy okolo 11 hodiny dopoledne v Praze 4. „V obou případech si pachatel počkal, až budou oběti odemykat dům a v tom okamžiku na ně zaútočil. Jeho cílem byly nákupní tašky, které se jim snažil vytrhnout a s poškozenými se o ně přetahoval, dokud je nezískal. V obou případech senioři skončili na zemi, kde do jednoho ještě kopnul. V druhém případě osmdesátiletá poškozená skončila po útoku v nemocnici se zlomenou nohou,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk a dodal, že loupeží pachatel v prvním případě způsobil škodu 250 a v druhém 3 tisíce korun.

Policie hledá přibližně pětadvacetiletého muže snědé pleti, který je vysoký asi 165 centimetrů a na pravé straně krku má vytetované tři křížky. Na záběrech je vidět, jak podezřelý žebrá o peníze u náhodného kolemjdoucího. „S tímto mladíkem bychom také potřebovali mluvit, protože by mohl mít k pachateli informace, které by nám při vyšetřování mohly pomoci,“ uvádí Jan Daněk a dodává, že jestliže někdo někoho z videa poznává, ať se ozve na linku 158.

Případ je prověřovaný pro trestné činy loupež, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky pátrání, přepadení, senioři, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.