úterý 18. května 2021 Nataša

FOTO: Útočník se sekerou honil jiného muže a křičel, že ho zabije. Pak ji hodil po policistech

V sobotu po osmé hodině večerní vyjížděli policisté z Kobylis do Čimické ulice v Praze 8 k oznámenému napadení a hlasitému volání o pomoc. Útočník, který hodil sekeru po policejním autě, si může jít posedět až na šest let do vězení.

Muž hodil sekeru po policejním autě

Když policisté projížděli Čimickou ulicí, uviděli dva muže, jak běží po chodníku. Jeden z nich držel v ruce sekeru a řval na druhého, že ho zabije. Když útočník spatřil policejní hlídku, hodil sekeru po jejich služebním autě ze vzdálenosti asi tří metrů. Ta se následně odrazila do linkového autobusu, který jel okolo.

Muži zákona útočníka zpacifikovali a zadrželi pod hrozbou namířené střelné zbraně. Na místo dorazily posily a pro zraněného jednadvacetiletého muže, který před útočníkem utíkal, přijela záchranka.

Šest let ve vězení

Devatenáctiletý podezřelý byl převezen na policejní služebnu, kde si ho přebrali kriminalisté z Prahy III. „Při výslechu jim útočník sdělil, že se nejdříve se známým pohádali ve squatu. Už tam ho několikrát fyzicky napadnul do oblasti obličeje, hodil po něm železnou konstrukci, následně vzal sekeru a začal ho pronásledovat. Na dotaz, proč hodil po policejním vozidle sekeru, sdělil, že tím chtěl zastavit policejní hlídku, aby proti němu nezakročila,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Devatenáctiletý muž je obviněný ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. „Za to mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby, který byl zamítnut,“ doplnila mluvčí.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky sekera, útok, policie, Praha 8

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Brož

Jaképak jsou národnosti?

neděle, 2. srpna 2020, 12:52

Luboš Kalina

Nic překvapivého-klasika...Ani do vazby ho nemůžou dát.Státem řízená pseudomorálka...

neděle, 2. srpna 2020, 12:49

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.