Ne 23. 8. 2026Sandra
Krimi

VIDEO: Muž pobodal nožem dva cestující v autobuse v Praze. Hrozí mu doživotí

Eva HradilováMMichal Šverdík1 minuta čtení27. 9. 2025, 13:24
Policisté poskytli první pomoc dvě mužům.
Policisté poskytli první pomoc dvě mužům. · Foto: Policie ČR

Kvůli pobodání dvou lidí v autobuse v Praze policie obvinila sedmačtyřicetiletého muže z pokusu o vraždu. Oba zranění jsou mimo ohrožení života, ale zůstávají v nemocnici. U incidentu zasahovalo ve čtvrtek večer několik policejních jednotek. Obviněnému muži hrozí i doživotí.

"Po zveřejnění případu se na výzvu kriminalistům z oddělení vražd ozvali čtyři svědci události, kteří byli k věci vyslechnuti. Jeden z nich navíc poskytl video ze svého telefonu, které událost zachycuje. Vzhledem k tomu, že čin byl spáchán na dvou osobách, hrozí muži v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 20 let, nebo výjimečný trest," potvrdil dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk

Kriminalisté podle něho podají na státním zastupitelství podnět pro vzetí obviněného do vazby. K případu volali policii svědci ve čtvrtek večer okolo půl jedenácté. V autobuse linky 136 v ulici Lešanská na sebe zaútočilo několik mužů.

„Policisté z prvosledových hlídek po příjezdu na místo poskytli první neodkladnou pomoc dvěma zraněným mužům a za použití tlakových obvazů i taktického turniketového škrtidla jim zastavili masivní krvácení,“ uvedl na webu policejní mluvčí. Oba si pak převzali záchranáři.

Další policisté mezitím pátrali po podezřelém, které dopadli za použití donucovacích prostředků nedaleko. Případ vyšetřují kriminalisté z oddělení vražd.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
V bytě na Chodově vzplálo umakartové jádro, na místě je pět zraněnýchSpolečnost

V bytě na Chodově vzplálo umakartové jádro, na místě je pět zraněných

Hasiči zasahovali v druhém poplachovém stupni u požáru bytu v paneláku na Chodově, kde začalo hořet umakartové jádro. Zranilo se pět lidí, evakuovat museli dalších osm.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook