Policisté znovu apelují na veřejnost. Opět jde o podvody na internetu, konkrétně byli podvedeni lidé, kteří se přihlásili do internetového bankovnictví. Jak uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová, je velmi důležité se při přihlášení ujistit a zkontrolovat, zda je internetová stránka opravdu příslušné finanční instituce a nejedná se o stránku vytvořenou podvodníkem.
„Taková podvržená stránka může svým grafickým vzhledem odpovídat velmi věrně skutečné webové stránce bankovní instituce, a opatrnost je tak skutečně na místě. Navíc při hledání odkazu ve vyhledávači se může objevit v čele nabízených odkazů, to znamená, že se odkaz na podvodné stránky může zobrazit před odkazem na skutečné stránky příslušné finanční instituce. Pokud se ale touto cestou někdo přihlásí do svého internetového bankovnictví, získá pachatel vládu nad účtem a majitel může přijít o veškeré své úspory,“ popisuje Jana Kroutilová.
Mezi častější případy podvržených stránek finančních institucí, se kterými se policisté setkávají, je zejména Fio banka.
Obětí podvodníka se stal například muž, který při přihlašování do internetového bankovnictví zadal přihlašovací údaje a obdržel zprávu s autorizačním kódem, po jejím zadání mu ale byla převedena z účtu finanční částka. „Muž tak přišel o bezmála sto tisíc korun. Při přihlášení do internetového bankovnictví si totiž vůbec nevšiml, že je na podvodně vytvořených internetových stránkách a toto přehlédnutí ho přišlo draho, stejně jako jiné podvedené,“ popsala mluvčí Kroutilová.
Jak se podvodům bránit?
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.