Počasí dnes8 °C, zítra8 °C
Pondělí 22. dubna 2024  |  Svátek má Evžénie
Bez reklam

Policisté vyšetřují potrat provedený na Bulovce, ozval se jim právník jedné ze zaměněných žen

, aktualizováno 29. března 2024, 21:21

Záměnu pacientek v pražské Fakultní nemocnici Bulovka, kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Dnes policii kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci v nemocnici Bulovka ženy zaměnili v pondělí.

„Kriminalisté na základě nově získaných informací ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," napsala policie na síti X. Před tím vyzvala, aby se jí ženy ozvaly.

„Děkujeme médiím za zveřejnění výzvy směřované poškozeným ženám. V průběhu dnešního dne nás kontaktoval právní zástupce jedné z poškozených, který ženu zastupuje," doplnila policie.

V nemocnici Bulovka zaměnili dvě pacientky, potrat provedli nesprávné ženě. Viníci jsou mimo službu

V pražské Fakultní nemocnici Bulovka v pondělí kvůli záměně pacientek potratila zdravá těhotná žena, která přišla na běžnou kontrolu. Podle informací CNN Prima News byly obě ženy cizinky, které trvale žijí v Česku. Ministerstvo zdravotnictví...

Záměnou pacientek se policie začala zabývat ve čtvrtek po zveřejnění informací v médiích. Hledá obě pacientky. Ozvat se mohou na telefonní linku 158 nebo přijít na policejní služebnu, uvedla policie na síti X.

Prezident Svazu pacientů ČR Luboš Olejár podle televize Nova vyzval ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby zvážil odvolání ředitele nemocnice Bulovka Jana Kvačka a aby ustanovil komisi, která v nemocnici zahájí vyšetřování. „Ministr zdravotnictví v tuto chvíli neplánuje odvolání ředitele Fakultní nemocnice Bulovka. Interní šetření všech okolností vzniku a průběhu nežádoucí události provádí Fakultní nemocnice Bulovka," reagoval pro Novu mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Zdravá těhotná žena, která v nemocnici Bulovka potratila, přišla podle CNN Prima News na běžnou kontrolu. Druhé ženě měli lékaři provést takzvanou kyretáž, která se provádí například při léčbě nemocné dělohy, ale lze tak i ukončit těhotenství.

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek oznámilo, že událost považuje za neomluvitelné selhání lidského faktoru. Nemocnice se rodině omluvila a je připravena poskytnout pacientce odškodnění, viníci byli postaveni mimo službu, uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Fakultní nemocnice Bulovka, potrat, policie, záměna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policisté vyšetřují potrat provedený na Bulovce, ozval se jim právník jedné ze zaměněných žen  |  Krimi  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.