Počasí dnes13 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Muž, který přišel na demonstraci označený písmenem Z, je podezřelý z trestného činu

Všech 18 lidí zajištěných po sobotní demonstraci v Praze při pokusu proniknout do Národního muzea je podezřelých z přestupku. Jejich případem se bude zabývat příslušný správní orgán, řekla dnes mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Jeden z účastníků protivládního protestu byl zadržen pro podezření z trestného činu. Muž měl podle fotografií z demonstrace na batohu písmeno Z, které používá ruská armáda během války na Ukrajině, a na rukávu logo ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny.

Lidé, kteří se pokusili vniknout do muzea, jsou podezřelí z přestupku

Sobotní protivládní demonstraci Česko proti bídě svolala na Václavské náměstí v centru Prahy strana Právo Respekt Odbornost (PRO). Po oficiálním skončení akce zhruba v pět hodin odpoledne se část účastníků pokusila sundat z fasády Národního muzea ukrajinskou vlajku. Policie demonstranty vyzvala k odchodu, na místo dorazili těžkooděnci, kteří zablokovali vstup do budovy.

Při pokusu o vniknutí do muzea bylo kvůli neuposlechnutí výzvy policie zajištěno 18 lidí. Všichni jsou podezřelí z přestupku a byli oznámeni na příslušný správní orgán, řekla Siřišťová.

Policisté podle Siřišťové nadále vyhodnocují kamerové záznamy z potyčky před muzeem. Dva policisté byli při zákroku zraněni, oznámila policie v sobotu na twitteru.

Demonstranti chtěli strhnout ukrajinskou vlajku z Národního muzea

Po skončení protivládní demonstrace na Václavském náměstí v Praze se část účastníků přesunula k budově Národního muzea, kde žádali sundání vyvěšené ukrajinské vlajky. Policie je vyzvala k odchodu a následně 18 z nich pro neuposlechnutí výzvy...

Na Václavském náměstí v Praze dnes odpoledne proběhla protivládní demonstrace s názvem Česko proti bídě, kterou svolala politická strana Právo Respekt Odbornost (PRO). Na místo konání dorazily tisíce odpůrců vlády. Strana PRO už začátkem...

Muž, který nosí nášivku s písmenem Z, je podezřelý z trestného činu

Jednoho z účastníků protivládní demonstrace na Václavském náměstí policisté v sobotu zadrželi pro podezření z trestného činu popírání, zpochybňování a schvalování genocidia, uvedla dnes Siřišťová. Podle fotografií z demonstrace měl mladík na zádech batoh opatřený nášivkou s písmenem Z, která se stala symbolem ruského vpádu na Ukrajinu loni v únoru. Na rukávu bundy měl nášivku s logem ruské soukromé Wagnerovy skupiny, která se bojů na Ukrajině účastní.

Účastníci sobotní protivládní demonstrace zaplnili Václavské náměstí v celé šířce po Opletalovu ulici. Ve středu náměstí byli až k Jindřišské ulici. Předseda pořádající strany PRO Jindřich Rajchl uvedl, že pokud vláda nepřijme požadavky jeho strany nebo neodstoupí, další protest na stejném místě se uskuteční 16. dubna a akce přejde v blokádu vládních budov.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Paralelní listy

Štítky kriminalita, genocida, podezření, demonstrace, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Melánie Hiralová

Nějak jsem jaksi nepochopila, že je cenzurována i abeceda a nesmí se používat písmeno Z. Jinak mladík mohl být třeba právě provokatér, aby rozpumpoval takovéto vášně a články a mohla se tak demonstrace dehonestovat. Jinak se klidně mohl jmenovat třeba Zdeněk....... Fašistické vlajky a znaky z předešlých dnů na Václaváku nevadily a písmeno z abecedy vadí a je to trestný čin. No, nějak divné měřítko.

Sobota, 18. března 2023, 10:55

Melánie Hiralová

Ti dva pánové, co mluvili o svém protestu, to řekli moc moc hezky. A pomalovaný obličej jim schvaluji, je to dobrý nápad a dobrá symbolika. Díky. Doufám, že nás takových bude víc.

Úterý, 14. března 2023, 10:09

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.