Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Muž pěstoval sedm rostlin konopí. Hrozí mu pět let ve vězení

Na pět let by mohl jít do vězení osmapadesátiletý muž, který na své zahradě pěstoval sedm rostlin konopí. Podle policie muž přechovával doma i sušinu pro vlastní potřebu, čímž se dopustil dvou trestných činů.

„Osmapadesátiletý muž se pokusil neoprávněně vyrobit omamnou látku pěstováním rostlin konopí a navíc neoprávněně přechovával pro vlastní potřebu její sušinu s obsahem THC v množství větším než malém, čímž se dopustil dvou trestných činů,“ uvedla na webu policie mluvčí Michaela Richterová.

Muž si od policistů vyslechl podezření ze spáchání dvou trestných činů. Jedním byla nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaná ve stádiu pokusu, druhým bylo přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

„Těchto trestných činů se dopustil tím, že od roku 2021 do konce srpna letošního roku přechovával v místě bydliště 1150 gramů marihuany a kromě toho na zahradě zasadil a pěstoval sedm rostlin konopí,“ popsala mluvčí a dodala, že za výše uvedené trestné činy hrozí muži v případě odsouzení až pět let ve vězení.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Štítky konopí, marihuana, pěstitel, Kolín, rostliny, věznice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.