Počasí dnes4 °C, zítra5 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

Na letišti Praze odhalili cestujícího, který v těle pašoval tekutý kokain

Celníci na letišti Václava Havla odhalili cestujícího, který v těle převážel kapsle s tekutým kokainem. Ke kontrole si ho vytipovali podle letu, stěr rukou měl pozitivní reakci a drogy potvrdil sken těla v nemocnici. Podle celníků je to první případ pašování tekutého kokainu v těle v České republice.

Muž cestoval do Prahy z Venezuely přes Turecko na konci minulého týdne. „Ke kontrole byl polykač celníky vytypován na základě provedené rizikové analýzy daného letu. Prvotní podezření na pašování drog celníkům potvrdily kontrolní stěry z rukou pašeráka s pozitivní reakcí,“ uvedla na webu mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

V jeho zavazadlech ale žádné drogy nenašli, osmapadesátiletý cizinec tak putoval do nemocničního zařízení, kde mu provedli sken těla. Ten kapsle v těle potvrdil.

„Postupně z těla pašeráka vyšlo 19 kontejnerků různých velikostí naplněných bílou tekutinou. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain. Celková hmotnost všech kapslí byla 812,3 gramů,“ dodala Miškovská.

Odborníci teď zjišťují, o jaký druh kokainu se jedná a kolik přesně ho bylo. Zatím také není jasné, zda byla droga určena pro český trh.

Podle Miškovské je to vůbec první zjištěný případ tohoto způsobu pašování tekutého kokainu v Česku.

Cizince celníci předali policii, je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Celní úřadu Praha Ruzyně

Štítky Letiště Václava Havla, pašování, drogy, kokain, tělo, droga, Česko, Praha, Turecko, Venezuela, Ruzyně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.