úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Studenti v Praze zůstanou doma. V příštím týdnu bude podle Hřiba zavedena distanční výuka

Na středních a vysokých školách v Praze bude příští týden zavedena distanční výuka. Praha bude mít na mapě regionů podle rizika nákazy novým koronavirem červenou barvu, uvedl dnes primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na svém twitterovém účtu. Na opatření se město podle Hřiba domluvilo s hygieniky. Kdy přesně bude zavedeno, neuvedl.

Praha spolu s hygieniky tento týden rozhodla o nošení roušek i při vyučování. Ministerstvo zdravotnictví je následně ode dneška zavedlo pro celou zemi. V metropoli je nemocí covid-19 postiženo podle čtvrtečního vyjádření ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové 29 škol a pozitivních je dohromady na tři desítky dětí a učitelů.

„Praha bude na semaforu červená. Dohodli jsme se s hygieniky, že v průběhu příštího týdne zavedeme distanční výuku ve všech pražských středních a vysokých školách. Když jsem to navrhoval na začátku týdne, nebyla na tom bohužel ještě shoda," uvedl Zdeněk Hřib.

Praha je epidemií nejhůře postiženým regionem v Česku. Vedení města proto mimo jiné chystá tři nová odběrová místa pro testování na koronavirus. Budou v první a šesté městské části. Praha se potýká s nedostatečnou kapacitou odběrových míst, nyní činí 6600 odběrů denně. Po přestávce se v září rovněž začala scházet bezpečnostní rada. Nyní jedná zhruba v dvoutýdenních odstupech.

Nemoc se ale rychle šíří i v dalších regionech. Ministerstvo zdravotnictví proto nařídilo ode dneška nosit roušky ve školách, s výjimkou prvního stupně základních škol, i při výuce ve třídách. Výjimkou je tělocvik, zpěv nebo hra na dechové nástroje. Všechny restaurace a bary musí být od soboty uzavřeny mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, školy, studenti, distanční výuka, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Novotný

Místo Drbny by jste se měli přejmenovat na Plašan. Do dostanční výuky nastoupí zatím pouze studenti vysokých škol. Pan Houba vzal zpátečku a odvolal své původní tvrzení. Inu má vzor v panu Babišovi, který také mění rozhodnutí odborníků.

pátek, 18. září 2020, 15:00

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.