Pá 14. 8. 2026Alan
Fotbal

Slavia první zápas po "koronapauze" zvládla. Sešívaní porazili Mladou Boleslav 1:0

Ppatrikkozlik3 minuty čtení26. 5. 2020, 21:58
O jediný gól zápasu se postaral Slávista Petr Ševčík.
O jediný gól zápasu se postaral Slávista Petr Ševčík. · Foto: Facebook SK Slavia Praha

Pražská Slavia během jarní části ligy úplně nezářila a ze čtyř předešlých zápasů dokázala vyhrát pouze jeden. Kvůli tomu se jejich náskok v čele tabulky postupně snižoval. Ve 25. kole ligy si ale sešívaní připsali tři body za výhru 1:0 nad Mladou Boleslaví. Tabulku tak Slavia se zápasem k dobru nyní vede o 11 bodů.

Po více jak dvou měsících se znovu rozjela Fortuna liga, která byla pozastavena kvůli epidemii koronaviru. Domácí Mladá Boleslav do úterního zápasu se Slavii nastoupila značně oslabena, kvůli žlutým kartám a zraněním nemohla na hřiště hned pětice fotbalistů. Možná i to zapříčinilo horší herní projev.

O výhře rozhodl hlavičkou Petr Ševčík

Už v páté minutě utkání šel do velké šance Stanislav Tecl, který střílel na domácí branku z hranice malého vápna. Mladoboleslavský Šeda ale střelu zneškodnil. Během první čtvrt hodiny sešívaní měli míč na kopačkách častěji a jejich snaha nakonec vyústila prvním gólem zápasu. Stanciu na levé straně hřiště využil volný prostor a centrem našel nabíhajícího Petra Ševčíka, který hlavou zakončil do Šedovy branky.

Na konci prvního poločasu se ocitl opět ve velké šanci Tecl, který ani tentokrát nedokázal propálit Šedu. Míčem trefil dobře stojícího gólmana Mladé Boleslavi. Vzápětí si první možnost ke vstřelení gólu vypracoval také domácí tým. Lukáš Budínský utekl slávistické obraně, ale nedokázal srovnat. Ondřej Kolář střelu srazil na roh.

Brankář Slavie svůj tým podržel i v 52. minutě zápasu, kdy vychytal šanci Ladry. Ten tak z malého vápna promarnil svou velkou příležitost. Tomáš Ladra byl také u další akce, když našel Budínského, který ale branku přestřelil.

Slávisté se snažili vedení zdvojnásobit a vytvořili si během druhého poločasu několik šancí. K zakončení se v 65. minutě dostal hostující kapitán Jan Bořil, ovšem přestřelil. Branku netrefil ani Stanciu, který zase mířil o šest minut později na zadní tyč.

Smolař Tecl

V 78. minutě dostal Tecl třetí nabídku na gól. Ani tentokrát se ale nedokázal prosadit. O promarněných šancích, které mu zhatil Šeda, se mu možná bude dnes v noci zdát. Nejlepším střelcem Slavie je v této sezoně zraněný Olayinka se čtyřmi góly. Na pravidelného kanonýra tak sešívaní pořád čekají.

Ve zbytku utkání se už skóre neměnilo a hosté dokázali udržet výhru o jeden gól. V zápasu podali pražští fotbalisté lepší výkon, a kromě úvodních minut prvního a druhého poločasu v podstatě kontrolovali hru. Jindřich Trpišovský si tak se svými svěřenci připsal tři body do tabulky.

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branky: 22. Ševčík (Stanciu)

Karty: 36. Mazuch (MBL), 49. Wágner (MBL) – 19. Stanciu (SLA)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Mazuch, Jakub Klíma, Túlio – Hubínek (C), Janošek (77. Arroyo) – Ladra, Budínský, Fulnek (46. Wágner) – Jiří Klíma (69. An). Náhradníci: Stejskal – Arroyo, Wágner, An, Rudzan, Glöckner, Stránský.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Traoré (29. Provod) – Holeš, Ševčík (58. Takács), Stanciu, Masopust (89. Frydrych) – Tecl (89. Musa).
Náhradníci: Kovář – Hellebrand, Provod, Takács, Frydrych, Júsuf Hilál, Musa.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jan Paták, Radek Kotík

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Krutá smrt. Žena nechala ve vedrech v obchodě box s hlodavci, všichni zemřeliKrimi

Krutá smrt. Žena nechala ve vedrech v obchodě box s hlodavci, všichni zemřeli

Celkem jednadvacet osmáků našli zaměstnanci zverimexu v boxu, který tam nechala cizí žena. Část zvířat byla mrtvá, další uhynula později. Policie teď hledá ženu, která je tam odložila.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook