Pá 14. 8. 2026Alan
Fotbal

Fanoušci Slavie zařídili klubu další pokutu. Tentokrát se její výše přehoupla přes 300 tisíc korun

ČČTK, Josefína Báčová2 minuty čtení30. 11. 2024, 13:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Jiří Chábera

Fotbalová Slavia Praha dostala od disciplinární komise pokutu 350 tisíc korun za masivní použití vystřelovací pyrotechniky v domácím utkání 15. ligového kola s Karvinou. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace v komuniké uvedla, že kvůli tomu byla ohrožena bezpečnost a zdraví lidí na tribunách i aktérů samotného zápasu. Uložená pokuta je čtvrtým nejvyšším postihem v historii soutěže za chování fanoušků.

Za stejný prohřešek vršovický klub už v polovině srpna zaplatil 250 tisíc korun, Sparta tehdy za totéž obdržela pokutu 200 tisíc korun. „I přes to, že fanoušci Slavie byli v této sezoně již jednou upozorněni, že podobně masivní a rizikové použití pyrotechniky nebude tolerováno a přijde po něm trest, rozhodli se tuto aktivitu zopakovat, dokonce v ještě větší míře. Disciplinární komise je proto znovu nucena reagovat a jasně deklarovat, že používání zejména vystřelovacího typu pyrotechniky v takto masivním rozsahu je naprosto nepřípustné,“ uvedl předseda disciplinární komise Jiří Matzner.

Fanoušci Slavie se před utkáním se Slezany prezentovali působivým choreem na celém stadionu. „Jeho finálovou podobu lze bez ostychu označit za unikátní a výjimečný počin, který sklidil obdiv nejenom na tuzemské scéně. Disciplinární komise by samozřejmě ráda zůstala pouze u této pochvaly, jenže dění v ochozech po závěrečném hvizdu jí to neumožňuje. Masivní použití vystřelovací pyrotechniky, která reálně ohrozila bezpečnost a zdraví lidí na tribunách i aktérů utkání na hrací ploše, považujeme za naprosto nepřijatelné,“ prohlásil Matzner.

„Ač se jednalo o dění po utkání, není akceptovatelné, aby hráči, kteří jdou poděkovat vlastním příznivcům za skvělou podporu, museli chránit své zdraví útěkem před všude létající pyrotechnikou. Nechceme si ani domýšlet, co by navíc mohlo nastat, pokud by některý z vystřelovacích tubusů byl vadný a explodoval přímo mezi stovkami lidí,“ řekl Matzner.

Olomouc za nesportovní chování fanoušků, kteří v duelu 14. kola s Karvinou použili pyrotechniku a poškodili zařízení stadionu, zaplatí 30 tisíc korun. Stejně vysoký trest obdržel i Hradec Králové za nevhodné pokřiky svých příznivců v zápase 15. kola proti Liberci.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Zásoby krve skupiny A a 0 jsou na historickém minimu, nemocnice shání dárceZdraví

Zásoby krve skupiny A a 0 jsou na historickém minimu, nemocnice shání dárce

V pražském Ústavu hematologie a krevní transfuze chybí krev skupin A a 0. Vyzval k darování krve, protože zásoby jsou na kritickém minimu. Nedostatek mají také další pražské nemocnice. V době letních prázdnin jsou problémy s krví dárců každoroční, lidí chodí na transfuzní stanice proti jiným obdobím roku polovina. Vliv mají dovolené i cestování do míst, kde se vyskytují infekční choroby.

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečouSpolečnost

Vůně koláče se vrací do českých kuchyní. Rohlík ukazuje, jak dnes Češi pečou

Čím dál víc Čechů si letos znovu oblíbilo vůni čerstvě upečeného koláče. Prodej pečících surovin na Rohlíku roste podstatně rychleji než zbytek nákupu, nejvíc za tím stojí mouka. Rohlík proto tento týden ukazuje, co se za rostoucím zájmem o pečení skrývá, a přidává i pár tipů, jak z dobrých surovin doma upéct opravdu povedený koláč.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook