středa 16. června 2021 Zbyněk

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Prodej FK Viktoria Žižkov obci je mimo realitu, říká radní Prahy 3 pro sport Doseděl

 Majitel Viktorky Žižkov nám dnes (v úterý) přes média sdělil, že chce Praze 3 prodat svůj fotbalový klub. Z mého pohledu se tak definitivně ukázalo, jestli mu šlo o fotbal, jak veřejně proklamoval, nebo o lukrativní pozemek, jak vytrvale popíral. Faktem je, že pro něj byl odprodej stadionu vždy jedinou možností a alternativy vytrvale odmítal se slovy, že jen prodej stadionu do jeho rukou fotbal zachrání.

Majitel Viktorky Žižkov klub prodává za 25 milionů. Zjišťujeme podrobnosti, zní z radnice

Jednání majitele klubu FK Viktoria Žižkov Martina Loudy o odkoupení stadionu v Seifertově ulici s radnicí Prahy 3 jsou dlouhodobě neúspěšná. Pokud stadion neprojde opravou, hrozí Viktorce ztráta profesionální licence pro příští ligovou sezónu....

Autorem komentáře je radní pro sport, tělovýchovu a dotační politiku Prahy 3 František Doseděl (Piráti).

V tiskové zprávě z úterního rána pan Louda hovoří o tom, že Praze 3 nabídl fotbalový klub za 25 milionů korun. Možná je ale trochu škoda, že jsme se o té nabídce jak já, tak kolegové v radě, dozvěděli až z médií, což je jednání přinejmenším nekorektní. Každopádně se nyní věcí budeme zabývat a rada k nabídce zaujme stanovisko. Mohu-li ale hovořit za Piráty, dlouhodobě zastáváme názor, že stát není pivovar, elektrárna a určitě ani fotbalový klub. A popravdě mě z hlavy nenapadá jediný úspěšný příklad, kdy by u nás fotbalový klub vlastnila obec. Snad s výjimkou prvoligové Karviné, kde jsou ale  soukromý klub a město provázány prezidentem klubu a primátorem města v jedné osobě.

Jsem toho názoru, že kdybychom klub skutečně koupili, porušili bychom tím povinnost řádně hospodařit a spravovat veřejné prostředky ve prospěch daňových poplatníků. Nestane-li se zázrak, klub spadne do třetí ligy, kde si na svůj provoz rozhodně nevydělá, a není nic zodpovědného na tom, aby obec zachraňovala krachující firmu z obecní kasy, tedy z peněz nás všech daňových poplatníků. A to říkám se vší vážností jako někdo, kdo si plně uvědomuje situaci a potenciální ztrátu kusu stoleté tradice, kterou pro Prahu 3 Viktorka představuje. Nesmíme zapomínat, že hlavním problémem bránícím vyřešení situace kolem stadionu jsou okolní pozemky ve spoluvlastnictví pana Loudy. K rekonstrukci stadionu jsou tyto pozemky bezpodmínečně potřeba a bez spolupráce majitelů těchto pozemků je rekonstrukce zablokovaná. Pokud chce pan Louda Viktorku prodat, nic mu v tom nebrání, ale myslím, že Praha 3 kupcem nebude.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FK Viktoria Žižkov

Štítky sport, fotbal, stadion, Viktoria Žižkov, Praha 3

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.