St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Praha otevřela nový nájezd z Bucharovy ulice na Rozvadovskou spojku

ČČTK, Eva Hradilová1 minuta čtení10. 7. 2023, 19:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Technická správa komunikací

V Praze 13 ode dneška funguje nový nájezd z Bucharovy ulice na Rozvadovskou spojku ve směru z centra. Nová silnice podle zástupců hlavního města zlepší dopravu v místě a napojení z centra na plzeňskou D5. Silnice podle náměstka ředitele městské Technické správy komunikací Josefa Richtra vyšla na zhruba 50 milionů korun. Jde nicméně o dočasné řešení, protože v budoucnu přes křižovatku povede plánovaná Radlická radiála.

Důvodem stavby nové větve je zlepšení dopravy v křižovatce Bucharovy a Pekařské ulice, kde se ve směru levého odbočení na Rozvadovskou spojku ve směru od Butovic tvoří kolony a situace tam bývá nepřehledná, a to i ve směru na Motol.

Technická správa komunikací při stavbě využila již v minulosti vybudovanou zhruba třísetmetrovou část Rozvadovské spojky, která dosud nebyla využívána, a dostavěla asi 160 metrů dlouhou nájezdovou rampu. Náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) při dnešním spuštění nájezdu ocenil, že celý projekt od prvního nápadu do spuštění zabral jen zhruba dva roky.

Součástí stavby bylo také odstranění kritizovaného cyklopruhu v Bucharově ulici, namísto kterého je nyní sjezd z Rozvadovské spojky osazen světelnou signalizací a čidlem, které v případě projíždějícího cyklisty rozsvítí autům červenou.

Hřib dále uvedl, že se jedná v zásadě o dočasné opatření, protože celá křižovatka leží na budoucí trase Radlické radiály. Do doby její stavby nicméně nový nájezd výrazně zlepší situaci jak pro auta, tak MHD, dodal náměstek. Projekt Radlické radiály je již je několik let v územním řízení, které se protáhlo z důvodu velkého množství námitek a odvolání. Minulé vedení magistrátu rozhodlo o úpravách stavby, o jejichž finální podobě by v dohledné době měli rozhodovat radní města.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Letiště TočnáZprávy

Legendární Spitfire je o kousek blíž Česku, nový domov bude mít v Praze

Ikonický letoun Spitfire už brzy opět přistane v Česku. Stroj, na kterém u RAF létal plzeňský rodák Karel Pošta, se objevil na zahraničním inzertním portálu s tím, že se nachází v hangáru v Austrálii. Stroj nakonec koupil majitel společnosti Seznam.cz Ivo Lukačovič. Aktuálně je Spitfire v Belgii, kde ho dávají dohromady.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook