neděle 20. září 2020 Oleg

Prahou projede fialová cyklojízda. Upozorní na prevenci rakoviny

Akce GO Day upozorňuje na prevenci onkogynekolgických onemocnění. Letos se uskuteční ve 22 zemích světa, v Praze proběhne tuto neděli 20. září 2020. Na cyklojízdu hlavním městem zakončenou koncertem skupiny Holki se vydají lékaři, pacienti, známé osobnosti i široká veřejnost.

Účastníci vyjížďky společně poukáží na důležitost prevence a vyjádří solidaritu ženám, které s onkologickým onemocněním bojují. Pražský GO DAY 2020 se již podruhé v řadě zaměří na prevenci rakoviny děložního čípku, kterou v ČR ročně onemocní asi 800 žen. Vzniku nádoru se přitom dá předejít kombinací pravidelných gynekologických vyšetření, vakcinace proti HPV u dívek a chlapců a provedením HPV DNA testu namísto klasické cytologie.

Datum a čas:
20. září 2020 ve 14:00.

Start a cíl:
Peloton odstartuje od Ústavu patologie 1.LF UK a VFN, Studničkova 2039/2, Praha – Nové Město.
Cílem jízdy bude sportovní areál u Restaurace Rosmarina, Vltavanů, 143 00 Praha 4-Belárie.

V cíli bude na účastníky čekat poděkování ve formě diplomů a hudebního vystoupení skupiny Holki. Po skončení akce je možné pokračovat v příjemném odpoledni na zahrádce restaurace Rosmarina, kde bude připraveno občerstvení. Na jízdu se mohou zájemci registrovat na onko-unie.cz, účast je zdarma. Registrovaní účastníci obdrží drobný dárek od sponzorů akce.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Fialová cyklojízda GO DAY 2020

Štítky cyklojízda, rakovina, fialová, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.