úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Školáci z Prahy 7 dostanou od pražského dopravního podniku počítače

V základních školách na území městské části Praha 7 počátkem října žákům chybělo přes 300 počítačů pro distanční výuku. Vzhledem k situaci ohledně onemocnění covid-19 bylo pravděpodobné, že distanční výuka bude pokračovat a bude existovat velké množství žáků, kteří nebudou mít ze sociálních důvodů možnost se do distanční výuky zapojit. Nakonec se část počítačů podařilo získat od pražského dopravního podniku a Ústavu jaderného výzkumu Řež.

120 počítačů pro děti

Přibližně 120 počítačů se podařilo zajistit pro děti ze škol v Praze 7, aby se mohly účastnit distanční výuky. Městská část Praha 7 a její zastupitel Jiří Hejnic s podporou náměstka primátora Adama Scheinherra oslovili několik městských organizací, společností a dobrovolníků s žádostí o stolní počítače, ty se nakonec podařilo získat z pražského dopravního podniku a Ústavu jaderného výzkumu Řež a.s.

Počítače daroval také pražský dopravní podnik

Žáci v Praze 7 se potřebných počítačů dočkají již v pondělí 19. října 2020.

Vzhledem ke špatné epidemiologické situaci není jisté, kdy se školy opět otevřenou, a tak přešly (podobně jako na jaře) na distanční výuku. „Bohužel ne všechny děti mají takové štěstí a jejich sociální důvody jim to neumožňují. To je naprosto nepřípustné. Každý má právo na vzdělání a úkolem státní správy, samospráv a politiků je vzdělání zajistit za jakéhokoliv stavu. Když jsem se dozvěděl, že školám chybí počítače pro potřebné, okamžitě jsem začal hledat řešení a pomoc. Mám radost, že dopravní podnik mohl přispět stovkou počítačů, díky kterým se malí Pražané budou moci učit i v těchto těžkých časech,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Zlepšení kvality distanční výuky

Na online výuku jsme se připravovali dlouhodobě. V tuto chvíli nakupujeme modemy s datovým připojením za velmi výhodné ceny. U každé městské části se požadavky na počty modemů liší, záleží na individuálních potřebách dané školy. Příští týden máme dohodnutý videohovor s iniciativou ucimeonline.cz ohledně zajištění dalších IT potřeb pražských škol, metodické podpory nebo zajištění dalšího hardwaru,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral. S distanční výukou pomáhají také pracovníci odboru školství pražského magistrátu a zaměstnanci Pražského inovačního institutu. Ti nyní do virtuální podoby předávají veletrh středních škol Schola Pragensis.

Smyslem projektu je zlepšovat kvalitu a vzdělávání a rovněž podporovat rovnost příležitostí pro žáky, kteří to potřebují. Jsme rádi, že se nám podařilo díky Dopravnímu podniku hlavního města Prahy sehnat sto stolních počítačů včetně monitorů a příslušenství. Polovinu z nich jsme již připravili k předání na základní školy. Dalších dvacet již nainstalovaných počítačů budeme přebírat z ÚJV Řež,“ dodává zastupitel městské části Praha 7 Jiří Hejnic, který se na městské části zasadil o získání počítačů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Respilon

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.