středa 15. července 2020 Jindřich

Školky v Praze 8 jsou uzavřeny. Na úřadě platí omezený režim

Od dnešního dne až do odvolání je uzavřeno všech 24 mateřských školek, které zřizuje Praha 8. Rozhodl o tom Krizový štáb městské části. Ten zároveň rozhodl o novém režimu chodu úřadu. Veškerá agenda, která lze, bude od pondělí 16. března vyřizována pouze na prosklených přepážkách podatelny v přízemí budovy úřadu.

Senioři se mohou obrátit na krizovou bezplatnou nonstop linku 800 160 166, kterou zřídilo Hl.m.Praha a spravuje ji Život 90.  Na lince lze získat informace v souvislosti s onemocněním COVID-19 nebo si ve spolupráci se soukromými obchodníky objednat balíčky potravin nebo hygienických potřeb. Telefonní linka je určena seniorům 65+ a má napomoci ke zvládnutí situací, kdy se senior ocitá díky aktuální krizové situaci v izolaci. Život 90 také vyzývá všechny, kdo by se chtěli dobrovolně zapojit do pomoci. Více informací na stránkách zivot90.cz.

Pro ostatní agendy je dnes úřad zavřený a budou prověřeny technické možnosti, jak u agend, které nelze převézt na přepážky podatelny, zajistit bezkontaktnost mezi úředníkem a klientem. „Stále platí žádost k občanům o omezení návštěv úřadu jen v opravdu naléhavých případech a po předchozí telefonické domluvě s konkrétním úředníkem," uvedl mluvčí Prahy 8 Martin Šalek.

Pečovatelská služba Prahy 8 zatím funguje bez omezení, přestože i pečovatelky musely reagovat, s ohledem na omezení provozu základních škol, výběrem nemocenské. „Vzhledem k budoucímu nepředvídatelnému vývoji bylo provedeno vytipování rizikových klientů, u kterých nelze poskytování pečovatelské služby přerušit, protože nemají blízkou rodinu," pověděl mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto www.montepe.mypage.cz

Štítky koronavirus, omezení, školky, Praha 8

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.