Koupání ve Vltavě rozděluje pražskou veřejnost na dva tábory. Členové jednoho tábora by do Vltavy nikdy nevlezli a s oblibou říkají, že kdo tak učiní, může jít hned z řeky na kožní. Zástupci druhého tábora si bez okolků koupel ve Vltavě užívají, ať už v Modřanech, na Císařské louce, ve Žlutých lázních nebo na Štvanici. K jakému táboru patříte vy? Hlasujte v anketě.
Voda ve Vltavě zůstává kvůli kaskádě velmi studená, její teplota v Praze se pohybuje v letních dnech v průměru od dvanácti do šestnácti stupňů. Právě kvůli nízké teplotě je koupání ve Vltavě na vlastní odpovědnost.
„Původně sloužil areál jako koupaliště a sluneční lázně, po výstavbě Vltavské kaskády v padesátých letech dvacátého století se ale voda výrazně ochladila. Nicméně vodním sportům to vůbec nevadí a návštěvníci případné náhlé svlažení nesou s humorem,“ popisuje v tiskové zprávě mluvčí Žlutých lázní Hana Tietze.
Ty, kteří se do Vltavy nebojí, potěší fakt, že odborníci se shodují na tom, že nejdelší česká řeka je v Praze čistší než v minulosti.
„Vltava je ve skvělé kondici pro koupání. Jako každou sezonu jsme nechali laboratorně prověřit vzorky vltavské vody u Žlutých lázní, zda splňuje normy povrchové vody ke koupání. Vltava prospěla na jedničku, přesněji řečeno na skvělou nulu; průhlednost 1,1 metru, vodní květ za 0, znečištění odpady za 0, přírodní zněčištění za 0,“ píše se na webu Žlutých lázní, které jsou v horní části toku, kde je kvalita vody lepší než jižně od Prahy, kde voda obsahuje víc bakterií a organického znečištění.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.