středa 17. srpna 2022 Petra

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které míří na Prahu

Meteorologové vydali varování před velmi silnými bouřkami, které míří na hlavní město. Bouřky by mohly přinést větší kroupy, nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu a krátkodobé úhrny srážek kolem 50 mililitrů.

Meteorologové varují před tím, že lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem a podobně.

„Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami,“ upozorňují meteorologové na svém webu.

Odborníci připomínají, že je nutné zabezpečit okna, dveře, skleníky i volně položené předměty. Při řízení vozidla v bouřce je třeb snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Štítky bouřky, varování, meteorologové, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vašek

Je třeba tu Prahu pořádně propláchnout,je plná svinstva.

středa, 29. června 2022, 14:49

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.