pondělí 4. července 2022 Prokop

V Praze 12 bojují proti suchu. Trávníky dosévají jetelem a štírovníkem

Městská část Praha 12 oznámila, že se suchem bude bojovat doséváním trávníků jetelem a štírovníkem. Osazeny budou trávníky na sídlištích Kamýk a Lhotka. Právě tyto trávníky v předchozích letech, kdy bylo horké léto, poškodilo sucho. Nově se tak na trávnících v Praze 12 nachází žlutě a bíle kvetoucí rostliny.

Plochy uschlé trávy by obsadily plevele

„Na radu odbornice Marie Strakové jsme proto doseli trávníky nejen suchomilnými směsmi, ale i samotným jetelem plazivým a štírovníkem růžkatým na místech, která suchem nejvíce trpí. Odměnou nám jsou nyní žlutě a bíle kvetoucí trávníky. Na své si přijdou i včely a další opylovači,“ uvedla v tiskové zprávě místostarostka Prahy 12 Eva Tylová (Piráti).

Tylová dodala, že plochy uschlé trávy by obsadily plevele, nebo by zůstaly prašné. Jetel většina lidí pozná, štírovník růžkatý je však méně známý, svůj název dostal kvůli podobnisti jeho květu s ocasem štíra.

Zvýšení biodiverzních ploch má smysl

Zvýšení biodiverzních ploch dává podle specialisty na zelenomodrou infrastrukturu smysl. „Čím více druhů je na místě, tím je prostor odolnější. Na druhou stranu při jednom testu v Glasgow přestali sekat trávu, ale záhy zjistili, že občané si přejí, aby tráva byla posekaná, protože v delší trávě se mohou zdržovat například klíšťata, což pak není ideální pro to, když si v takové trávě hrají děti,“ uvedl pro redakci Pražské Drbny specialista na zelenomodrou infrastrukturu Petr Selník

„Dosévání a zvýšení biodiverzita dává smysl v oblastech, kde se nepohybují lidé,“ dodal Selník.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Praha 12

Štítky sucho, dosev, trávník, Praha 12

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.