neděle 9. května 2021 Ctibor

Do zoo přišlo od pondělí přes 8000 návštěvníků, do botanické zahrady zavítalo 2000 lidí

Do pražské zoologické zahrady zavítalo od pondělí, kdy se venkovní prostory návštěvníkům otevřely po uzavírce dané vládními opatřeními, přes 8000 návštěvníků, sdělila mluvčí zoo Lucie Dosedělová. Botanickou zahradu v pražské Troji podle mluvčí Michaely Bičíkové za pět dní provozu navštívilo asi 2000 lidí. Zoologické a botanické zahrady se v pondělí 12. dubna otevřely poprvé od 18. prosince, kdy byly uzavřeny kvůli epidemické situaci v zemi. Přístupné však jsou pouze venkovní expozice, počet návštěvníků v zahradách je omezený.

„Zahradu od pondělí navštívilo asi 2000 osob. Asi polovina z nich byli držitelé permanentek. Návštěvnost byla poměrně dobrá, přestože standardní průměrná návštěvnost je o něco vyšší. Pravděpodobně počty návštěvníků ovlivnilo počasí, které v tomto týdnu nebylo příznivé," řekla Michaela Bičíková s tím, že fronty u pokladen se neočekávají ani o víkendu. Mluvčí dodala, že průměrná běžná denní návštěvnost bývá, mimo akce, 500 až 700 lidí i se započtením návštěvnosti za víkendové dny.

Zoologické a botanické zahrady byly uzavřeny od 18. prosince, loni na jaře nesměly fungovat od 13. března do 27. dubna a kvůli druhé vlně epidemie i na podzim znovu od 9. října do 2. prosince.

Poměrně málo lidí dorazilo v tomto pracovním týdnu kvůli spíše deštivému počasí i do zoologické zahrady. První den znovuotevřenou zahradu navštívilo 563 osob. Následující dny už počet návštěvníků překročil tisícovku. V úterý jich bylo téměř dva tisíce, ve středu ještě asi o 700 více. Ve čtvrtek a v pátek zvířata v zoo vidělo asi 1500 lidí, uvedla Dosedělová.

Zoo je od pondělí 12. dubna otevřená denně od 09:00 do 18:00, botanická zahrada o hodinu déle. Vstupenky do zahrad lze zakoupit na pokladnách i on-line. Zahrady mají nyní vládním nařízením omezenou kapacitu. V areálu zoologické zahrady může v jednu chvíli moci být nejvýše 4000 osob. V botanické zahradě je počet návštěvníků omezený na zhruba 2000 lidí v areálu. Uzavřené jsou také pavilony a skleníky. V zoo se nyní nekonají komentovaná krmení a setkání u zvířat.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zoo Praha, Oliver Le Que

Štítky příroda, zoo, Praha, botanická, návštěvnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.