čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

ANKETA: Pražané hlasují mezi dvěma variantami ozdob pro vánoční strom. Která se líbí vám?

K Vánocům neodmyslitelně patří stromeček na Staroměstském náměstí v samém srdci Prahy. Letos se jím stane devatenáctimetrový smrk ztepilý, který vyrostl nedaleko Jílového u Prahy. V těchto dnech se vybírá podoba, kterou stromeček získá. Anketu mezi veřejností inicioval radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

„V současné chvíli řešíme jeho vizualizaci a rád bych se zeptal i na Váš názor,“ napsal Jan Chabr k videu na svém facebookovém profilu, které představuje dvě varianty vyzdobení vánočního stromu.

Atmosféru na Staroměstském náměstí zajistí tradiční velký smrk a vánoční výzdoba. „Na druhou stranu se nebude jednat o výzdobu nějak nákladnou ani pompézní. Pakliže by to epidemiologická situace umožnila, jsme připraveni přidat i několik decentních malých stánků, nicméně v tuto chvíli s klasickou variantou vánočních trhů nepočítáme,“ shrnul Chabr.

„Zrušeny byly Velikonoční a teď i Vánoční trhy, samozřejmě nás to velmi mrzí a dotýká se to také naší firmy. Nicméně respektujeme rozhodnutí a nabídneme strom a jeho instalaci magistrátu hlavního města Prahy za režijní náklady,“ uvedl předseda představenstva společnosti Taiko Libor Votruba. Firma už vybrala strom, který na Staroměstském náměstí vztyčí. Bude to smrk ztepilý vysoký 19 metrů, který vyrostl nedaleko Jílového u Prahy. Strom by se měl stavět v noci na 24. listopadu.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí letos bude. Velké vánoční trhy a doprovodný program se však neuskuteční

Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké trhy a doprovodné akce, uvedl radní Jan Chabr (TOP 09). Strom na Staroměstském náměstí stát bude, v úvahu podle radního přichází i několik stánků....

Která podoba vánočního stromu se vám líbí víc?

Celkem hlasovalo127 čtenářů

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook Jan Chabr

Štítky strom, anketa, Vánoce, varianty, hlasování, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.