neděle 20. září 2020 Oleg

Praha pronajme městské byty podporovaným profesím. Jde o učitele nebo strážníky

Pražští radní rozhodli o tom, že díky zvyšujícímu se tempu oprav bude v tomto roce dohromady možné obsadit až 470 bytů. Město chce pronájmem městských bytů za dostupnou cenu pomoci podporovaným profesím, rodinám a jednotlivcům v bytové nouzi a lidem s duševním onemocněním.

Byty hlavně pro učitele, strážníky nebo zdravotníky

45 procent bytů, které město bude mít tento rok k dispozici, bude pronajato zástupcům podporovaných profesí. Mezi ty se řadí jako jsou učitelé, strážníci nebo zdravotníci. 30 by mělo být pronajato rodinám v bytové nouzi s potřebou podpory, což jsou například rodiny z ubytoven), 15 procent bytů město vyčlení na podporu reformy péče o duševní zdraví, na níž hlavní město Praha spolupracuje, a 10 procent bytů bude pro jednotlivce v bytové nouzi. Zbytek bytů bude k dispozici seniorům nad rámec seniorských bytů, kterých má město téměř 750.

Počet sociálních bytů město navyšuje

Vedení Prahy se podle radního pro oblast bydlení a transparentnosti Adama Zábranského snaží o vyváženou bytovou politiku. „V době, kdy vznikla naše koalice, byla zhruba jen čtyři procenta městských bytů využita na sociální bydlení, což je žalostně málo. Proto počet sociálních bytů významně navyšujeme a zajišťujeme důstojné bydlení například rodinám z ubytoven. Zároveň ale nezapomínáme na pomoc podporovaným profesím, které jsou nezbytné pro fungování města,“ zdůvodňuje rozhodnutí Adam Zábranský.

Radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová podle svých slov považuje za velmi důležité, aby město hledalo cesty k zajištění důstojného bydlení lidem ohroženým bytovou nouzí z důvodu nízkých příjmů, ke kterým patří mimo jiné i lidé závislí na nízkém starobním nebo invalidním důchodu. „Bydlení je základní podmínkou, aby mohly být uplatněny komunitní sociální služby, na jejichž rozvoji dlouhodobě pracujeme a které umožní znevýhodněným lidem zapojit se do běžného života,” dodává Milena Johnová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto plzen.eu

Štítky pronájem, městské byty, profese, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.