úterý 4. srpna 2020 Dominik

FOTO: Samoobsluhu v Holešovicích si oblíbili hlodavci. Inspekce ji okamžitě uzavřela

Myší trus, rozkousané potraviny a nečistoty na podlaze. To vše čekalo na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci při včerejší návštěvě obchodu s potravinami v ulici Komunardů v Praze. Inspektoři okamžitě rozhodli o uzavření provozovny do té doby, než majitel uvede vše do bezchybného stavu.

„Naši inspektoři zde zjistili závažné hygienické nedostatky včetně výskytu myšího trusu a poškozených potravin, kvůli čemuž bylo nutné provozovnu uzavřít, protože prodejce nezajistil bezpečnost potravin uváděných do oběhu,“ shrnul mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Není pochyb o tom, že se v prodejně mezi potravinami proháněli hlodavci. „V zadní části prodejny, v místě pod regály s potravinami a krmivem pro zvířata, jsme zjistili přítomnost většího množství myšího trusu, které navíc znatelně zapáchalo. Dále jsme v regálech mezi potravinami zjistili stopy výskytu hlodavců, kteří zde rozkousali obaly některých potravin,“ dodal Kopřiva.

Majitel obchodu teď musí vše uvést do nejlepšího pořídku, aby mohl svou prodejnu opět otevřít. Ještě ve čtvrtek odpoledne byl obchod uzavřen.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto SZPI

Štítky Praha, SZPI, inspekce, myš, hlodavec, trus, obchod, Holešovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.