středa 15. července 2020 Jindřich

Americký právník odkázal Praze 7 pět set dolarů na Stromovku. Bude tam mít lavičku

Zajímavý příběh se v těchto dnech píše v Praze 7. Radnice městské části obdržela nečekané dědictví. Renomovaný americký právník Stroud Carter Kelley, který žil od konce devadesátých let v Čechově ulici kousek od Stromovky, Sedmičce odkázal 500 dolarů. Využity prý mají být na úpravy ve Stromovce, která panu Kelleymu velmi přirostla k srdci.

Radnice Prahy 7 přispěje na rekonstrukci cesty vedoucí od vchodu do Stromovky u Čechovy ulice, kde bude mít pan Kelley i svou lavičku. „Příběh pana Kelleyho je velmi zajímavý a inspirující. Je skvělé, že si člověk, který procestoval půl světa, vybral jako místo, kde se usadí, právě naši čtvrť. Beru jako velkou poctu, že mu zdejší život přirostl k srdci natolik, že na Sedmičku pamatoval i ve své poslední vůli. Příspěvek na Stromovku nás moc potěšil, důležité však je, že park pod okny dokázal panu Kelleymu alespoň trochu usnadnit závěr života,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA SOBĚ).

Stroud Carter Kelley byl úspěšný americký právník v oblasti energetiky, v Texasu se angažoval také v lokální i státní politice. Během své praxe procestoval mnoho zemí po celém světě. Nakonec se usadil v Praze 7 na rohu ulic Čechova a Nad Královskou oborou kousek od Stromovky. Na sklonku života mu výhled do zeleně i krátká posezení na lavičce pod stromy poskytovaly jediné spojení s přírodou. Ve své poslední vůli pan Kelley Praze 7 odkázal 500 dolarů, které mají sloužit na další zvelebování jeho milované Stromovky.

„Stromovka prochází již několik let postupnou revitalizací. Ve spolupráci s hlavním městem a správcem parku věnujeme dědictví po panu Kelleym na úpravu míst, kam tak rád chodíval. U vchodu do Stromovky z Čechovy ulice bychom rádi jednu z laviček věnovali památce na pana Kelleyho,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl (PRAHA SOBĚ), který převzal šek na 500 dolarů z rukou rodinné přítelkyně pana Kelleyho paní Stanislavy Hradilové.

„Seznámili jsme se při pronájmu chaty a naše rodiny se spřátelili,“ zavzpomínala na pana Kelleyho Stanislava Hradilová. „Do Prahy se přistěhoval v roce 1997, poté co pracovně strávil mnoho let v různých zemích v Evropě, Asii i Africe. Původně se chtěl usadit v Berlíně, ale Letnou si zamiloval a zůstal tady. I když už byl těžce nemocný, snažil se vycházet ven, přestože v domě nebyl výtah. Když jsem se ho ptala, jak se má, často odpovídal: Podařilo se mi vyjít na procházku a posedět na lavičce ve Stromovce, takže jsem měl krásný den.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Praha 7

Štítky lavička, právník, Stromovka, Praha 7

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.