sobota 11. července 2020 Olga

Na Praze 6 vzniklo hřiště na cvrnkání kuliček. Je jediné v celé Praze

Na sídlišti Dědina v Praze 6 vzniklo unikátní kuličkové hřiště. Lidé pro jeho realizaci hlasovali v rámci participativního rozpočtu a projektu Nápad pro Šestku. Moderní kuličkové hřiště vyšlo na téměř dva miliony korun.

Inspirace v jižních Čechách

Vedení Prahy 6 nápad na kuličkový areál dopracovalo do podoby certifikovaného hřiště, které je jedinečnou stavbou v rámci celé Prahy.

Základ kuličkové dráhy tvoří kameny a beton. Její povrch je z bezpečnostního polyuretanu, který se používá na dětských hřištích, je voděodolný a bezpečný.

„Kuličkový areál si vymysleli sami zdejší obyvatelé, kteří se inspirovali v jižních Čechách. Následně lidé o tomto projektu hlasovali v rámci participativního rozpočtu a vybrali ho k realizaci,“ říká místostarosta pro veřejný prostor Jakub Stárek. Hráči v unikátním areálu najdou rychlé i pomalé dráhy, průlez ve tvaru tunelu, horolezecké úchyty i důlky na obyčejné cvrnkání kuliček.

Kuličkové hřiště za dva miliony

Moderní kuličkové hřiště vyšlo na téměř dva miliony korun a pro veřejnost otevřené bude celoročně. Dodavatelem byla společnost 4soft. Architektem a autorem podoby hřiště je Viktor Drobný z ateliéru Sportovní projekty. „Základ je představit si to jako třeba kopec v Itálii, kde jsou sjezdovky ze všech stran kopce. A zde máte také kuličkové dráhy ze všech stran. Jsou zde skokanské můstky, boule či rychlé a pomalé dráhy,“ Viktor Drobný.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Praha 6

Štítky kuličky, hřiště, Praha 6

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.