Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil
Bez reklam

Zastupitelé na Praze 8 souhlasili se zadáním územní studie pro rozvoj Palmovky

Studie bude sloužit jako podklad pro změnu územního plánu a umožní tak na pozemcích výstavbu. Koncepční dokument vypracuje magistrát ve spolupráci s městskou organizací Institut plánování a rozvoje (IPR). Zastupitelé o této studii diskutovali již na zasedání v dubnu. Na návrh opozice ale bylo jeho projednávání odloženo. Palmovka patří mezi významná rozvojová centra a již dlouhé roky je ve špatném stavu. Jedná se zároveň o jedno z urbanisticky nejkomplikovanějších míst v Praze.

Tato studie se bude zabývat územím o rozloze 138 hektarů, které se nachází v okolí stanice metra B Palmovka. Problémem jsou například chybějící pravidla pro rozvoj zástavby a veřejných prostranství, špatné hospodaření s vodou a části území pak jsou vysloveně zanedbány. Chybí zde i občanská vybavenost.

Studie dostupná pro veřejnost

Studie bude následně představena veřejnosti. IPR podle Hřebíka na Palmovce umístí svůj kontejner s logem, kde se budou moci lidé seznámit s plány. ,,Občané nejen Prahy 8 budou mít dostatek času se s tím seznámit a případně navrhnout nějaké změny," řekl radní Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN). Proměna Palmovky má tedy proběhnout koordinovaně a se zapojením veřejnosti.

V západní části území v roce 2008 schválila Praha 8 stavbu Centrum Palmovka, kde měla mít radnice nové sídlo. Avšak kvůli sporům se stavebníky nebyla stavba dokončena a její budoucnost tak zůstává nejasná. 

Autoři | Foto praha8.cz

Štítky Praha 8, Palmovka, studie, CAMP, Praha, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, TOP 09, Starostové a nezávislí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zastupitelé na Praze 8 souhlasili se zadáním územní studie pro rozvoj Palmovky  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.