Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Pátek 14. června 2024  |  Svátek má Roland
Bez reklam

V pražské zoo proběhlo tradiční setkání pěstounů

Ve čtvrtek 6. června se uskutečnilo tradiční setkání pěstounských rodin v Zoo Praha. Na místo dorazily desítky rodin i se svými dětmi, přichystán pro ně byl doprovodný program zahrnující například setkání s různými zvířaty a mnoho dalšího. Akci každoročně organizuje pražský magistrát jako součást Dnů pěstounství, které slouží jako poděkování stávajícím pěstounům a jsou motivací pro lidi, kteří by se případně chtěli pěstouny stát.

Pěstouni a superhrdinové

Do Zoo Praha zavítalo v rámci setkání několik desítek rodin, které se starají o děti formou náhradní rodinné péče. Na programu byla například komentovaná prohlídka zoo a také setkání s oblíbenými zvířaty. V rámci akce také zaměstnanci pražského magistrátu poskytovali poradenství a aktuální informace o pěstounství lidem, kteří uvažují o tom, že se pěstouny stanou.

„Pěstoun prý nemusí být superhrdina, ale pro mě to opravdoví superhrdinové jsou a každé setkání s nimi a dětmi, o které se starají, je vždycky velká radost. Den v Zoo Praha je už naše tradiční akce, na které chceme pěstounům poděkovat za to, jak se starají o děti, které z nějakého důvodu nemohou žít ve své biologické rodině," okomentovala akci Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Písnička pro pěstouny od Pokáče

Dny pěstounství pokračují v letošním roce po téměř celý červen a zájemcům nabídnou mnoho různorodých akcí. Praha zároveň hledá nové pěstouny, kteří by umožnili dětem, o které se nemohou jejich biologičtí rodiče starat, vyrůstat v rodině. V celé republice je přitom obecně nedostatek přechodných i dlouhodobých pěstounů, zejména pak těch připravených na přijetí sourozenců, starších dětí, dětí se zdravotním znevýhodněním nebo minoritního etnika. Detaily naleznete zde.

„Pěstouni dávají dětem lásku, pocit pevné půdy pod nohama a bezpečí, za to jim patří obdiv nás všech. Dnes jsme pěstounům představili také novou písničku od Pokáče, kterou složil zdarma nejen pro naši kampaň názvem Láska se nedělí, láska se násobí. Ale hlavně ji věnoval všem pěstounům jako vyjádření svojí úcty k jejich obětavosti. Písnička i dnešní den se všem moc líbily, mám z toho upřímnou radost,“ popsala Udženija.

V úvodu akce vystoupili samotní pěstouni, kteří se svěřili se svými příběhy a zkušenostmi s pěstounskou péčí, a dále také Zdeněk Soudný, ředitel Dobré rodiny. Tato organizace podporuje pěstouny, zajišťuje jejich vzdělávání a je nápomocna lidem zapojeným do systému náhradní rodinné péče. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MHMP

Štítky pěstouni, sociální politika, magistrát, zoo, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V pražské zoo proběhlo tradiční setkání pěstounů  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.