pondělí 26. října 2020 Erik

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

RECENZE: Vyzkoušela jsem internet od STARNETu. Příjemně mě překvapila rychlost a zákaznický servis

Je rychlý, stabilní a má skvělou zákaznickou podporu! Těmito slovy mi popisovala kolegyně z Českých Budějovic internet od STARNETu. Využívá ho roky a je spokojená. Tak jsem si řekla, že ho otestuji...

V první řadě jsem si sehnala informace, které se týkají Prahy. „Navyšujeme rychlost na 300 Mb/s všude, kde to okolnosti dovolují,“ dozvěděla jsem se. „Aktuálně jsme navyšovali na Krči a Libuši. Nyní modernizujeme vysílače v Modřanech, Satalicích a Horních Počernicích. Zároveň jsme zahájili spolupráci s městem a internet zavádíme do městských bytů na Černém Mostě. Čeká nás rozvoj sítě pro další část Braníku a Zbraslav.“

Rychlost 300 Mb/s? Tak to mě popravdě zarazilo, protože v Česku je běžná průměrná rychlost asi 20 Mb/s, takže i tarif STARNETu s rychlostí 100 Mb/s za 250 Kč měsíčně ji převyšuje pětkrát.

Tak jo... Papírově to znělo dobře. Než jsem se ale mohla přesvědčit, jaká je realita, musela jsem vyřešit instalaci. Té jsem se děsila, protože nejsem tak úplně technický typ. Záhy se však ukázalo, že obavy byly zbytečné, protože instalace byla poměrně jednoduchá, nemluvě o tom, že jsem se o nic nemusela starat. Technici vše vyřešili bez mé pomoci. Ostatně v mém případě bylo potřeba pouze dovést kabel z vnější přijímací antény do redakce. Za tuto práci si STARNET účtuje od 500 do 1000 Kč jednorázově dle náročnosti. V našem případě to bylo zmíněných 500 Kč. Kabel pak vede rovnou do počítače a máme také Wi-Fi router (STARNET dodal zdarma v rámci akční nabídky). Ten poskytuje internetovou konektivitu vzduchem pro mobilní zařízení (notebooky, telefony a podobně).

Tak… a teď ta rychlost! To byl základní parametr, který nás zajímal jako první. U nás v kanceláři máme tarif s uváděnou rychlostí 100 Mb/s, což, jak jsem byla ujištěna, by mělo stačit pro všechny naše potřeby. A co ukázalo měření? Rychlost zhruba dvojnásobnou, než která je uváděna! Rychlost je lineární, stejná oběma směry, takže nám to při zkoušce stačilo i na rychlé nahrávání fotek na náš web.

MAZANÁ TV

Takže ano, dopadlo to dobře… a teď ještě televize! Proč televize? Protože STARNET nabízí digitální televizi Mazaná TV, která je na první tři týdny zdarma, takže máte možnost snadno vyzkoušet, zda vám vyhovuje. Sledovat ji můžete na mobilu, tabletu, přes web a na set-top boxu na klasických TV. Základní nabídka je za pouhých 119 Kč.

Za ty peníze pohoda… nebo hodně muziky. Tak nějak bych celkově popsala služby od STARNETu, protože internet fakt jede slušně a je za hubičku. Vyzkoušela jsem i cvičně infolinku, kde na mě byli milí a rozhodně měli chuť mi pomoci.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

PR text

Štítky internet, recenze, STARNET, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.