Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Pražská TOP 09 podpořila nominaci Kalouska na kandidátku Spolu pro evropské volby

Krajský výbor pražské TOP 09 podpořil nominaci bývalého předsedy strany a někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska na kandidátku Spolu pro evropské volby. Sdělil to europoslanec a náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil. Kalousek zájem kandidovat do Evropského parlamentu v příštím roce ohlásil v předminulém týdnu, jeho záměr ale vzbudil i negativní reakce.

„Krajský výbor TOP 09 Praha právě teď jednomyslně vyjádřil podporu nominacím Miroslava Kalouska na kandidátku Spolu pro Evropské volby a pověřil své zástupce ve výkonem výboru TOP 09, aby pro kandidaturu Miroslava Kalouska hlasovali," uvedl Jiří Pospíšil. Na společné kandidatuře koalice Spolu do evropských voleb se na podzim dohodly vládní strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Kandidátka se teprve skládá, strany zatím určily, že lídrem bude europoslanec ODS Alexandr Vondra.

Kalouskův úmysl nemá podporu mezi některými europoslanci dalších stran, které se podílejí na koalici Spolu. „Myslím si, že by to udělalo větší škodu než užitek," uvedl pro server Lidovky.cz lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský s poukazem na to, že Kalousek v poslední době nešetří veřejnou kritikou na adresu několika koaličních ministrů a ekonomických kroků kabinetu. "TOP 09 náš názor dobře zná, stejně tak dohody, které jsme uzavřeli. Nepotřebuji jim to teď připomínat přes média," podotkl Vondra.

Kalousek ke svému plánu na sociální síti X napsal, že ho překvapilo velké množství návrhů z regionů, aby za TOP 09 ve volbách do Evropského parlamentu kandidoval. „Respektuji, že o tom však musí rozhodnout výkonný výbor mé strany," doplnil. Výkonný výbor TOP 09 zasedne 14. prosince.

Kalousek byl v minulosti poslancem za lidovce, které také v letech 2003 až 2006 vedl. Později byl jedním z iniciátorů vzniku TOP 09, ve které byl po jejím založení v roce 2009 místopředsedou a v letech 2015 až 2017 předsedou. Dvakrát byl také ministrem financí, a to ve vládách Mirka Topolánka a Petra Nečase (oba ODS). Nyní dvaašedesátiletý Kalousek se v lednu 2021 rozhodl složit poslanecký mandát a odejít z aktivní politiky.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto poskytl Miroslav Kalousek

Štítky parlament, volby, TOP 09, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pražská TOP 09 podpořila nominaci Kalouska na kandidátku Spolu pro evropské volby  |  Společnost  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.