středa 7. prosince 2022 Ambrož

V Pražské tržnici probíhá vánoční trh s udržitelným zbožím

V Praze se pod záštitou hlavního města koná festival Slou days zaměřený na udržitelné produkty. Probíhá letos už potřinácté, a to v pátek a v sobotu v prostorech Pražské tržnice v Holešovicích. Součástí marketu jsou i workshopy a další doprovodný program, vstup je zdarma.

Oblečení, šperky, ale i hračky nebo knihy

Své udržitelné výrobky nabízí v tržnici přes osmdesát prodejců. Letos je výběr rozšířený i mimo oblast módy, šperků a kosmetiky, zájemci tu mohou nakoupit třeba dětské hračky, jídlo a pití nebo knihy. Samotný prodej probíhal v pátek odpoledne a v sobotu celý den, končit bude až o šesté večer.

Kromě prodeje se mohou návštěvníci zúčastnit také takzvaného swapu. Přinesené oblečení mohou vyměnit s dalšími účastníky – zbaví se tak nepotřebného a domů si odnesou něco nového.

Včely z pražského letiště jsou šampionky. Porotci opět ocenili jejich med

Letiště Praha už podeváté vyhrálo zlatou medaili za květový med v soutěži Český med, kterou pořádá Český svaz včelařů. Porotci ocenili jeho obsah vody, sacharózy nebo i estetický dojem z celého balení.

Prodej doplní přednášky a workshopy

Zájemci mohou navštívit také řadu přednášek souvisejících s pomalým životním stylem. Například páteční blok uzavřela Kamila Boudová, zakladatelka projektu, s přednáškou o tom, jak si sestavit udržitelný šatník.

V sobotu pokračuje diskuse na téma šetrnosti, přednáška o digitálním detoxu nebo o zeleném investování. Odpoledne proběhne také workshop výroby domácích svíček.

V Praze otevřou oděvní banku s oblečením pro potřebné

Klub svobodných matek ve středu v Troji otevře oděvní banku. Získané oblečení od dárců či firem by měla po roztřídění rozdělovat potřebným. Spolupracovat chce s potravinovými bankami a většími organizacemi pro lidi v nouzi, kde by bylo možné pak...

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Slou days

Štítky trh, Vánoce, udržitelnost, ekologie, swap, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.