neděle 17. října 2021 Hedvika

Je to předvolební nesmysl, říká mluvčí Agrofertu. Spolek Milion chvilek zvažuje žalobu

Dnes brzy ráno proběhl v Praze a dalších českých městech protest, při kterém dobrovolníci ze spolku Milion chvilek omotali desítky objektů žlutou exekuční páskou s nápisem Zabaveno Ano-fertem! Spolek akcí upozorňuje na „prorůstání konglomerátu ANO/Agrofert naším státem“. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka svým vyjádřením pro Pražskou Drbnu pobouřil spolek Milion chvilek, jehož zástupci zvažují podání žaloby.

„Spolek na transparentech na demonstraci požadoval smrt premiéra“

Mluvčí Agrofertu označil čin spolku za absurdní. „Chcete po mně, abych komentoval předvolební nesmysly. Jsme soukromá firma, podnikáme podle platných zákonů a nejsme politickým subjektem. Odmítáme, že bychom cokoli ve veřejném prostoru zabavili,“ uvedl dnes ráno pro Pražskou Drbnu mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

„Není to tak dávno, co tenhle spolek na transparentech na demonstraci požadoval smrt premiéra a vyvlastnění soukromého majetku. Nezlobte se, jakékoli kroky tohoto spolku si opravdu komentář nezaslouží,“ řekl Hanzelka.

Toto Hanzelkovo vyjádření nenechalo klidné zástupce Milionu chvilek. „Pan Hanzelka bezoztyšně lže, což má společné se svým šéfem, premiérem Babišem,“ napsala v mailu do redakce Pražské Drbny mluvčí spolku Hana Strašáková. „Milion chvilek, z.s., jeho členové, mluvčí ani vystupující na našich akcích nikdy nepožadovali ničí smrt ani vyvlastnění majetku. Vždy jsme kladli důraz na dialog. Kvůli takto závažné pomluvě zvažujeme právní kroky,“ dodala.

Zabaveno Ano-fertem! Zastávky, sochy nebo prostor před nádražím ohradila žlutá páska

Dnes ráno se Pražané probudili do města, kde jsou desítky objektů omotány žlutou exekuční páskou s nápisem Zabaveno Ano-fertem! Za happeningem stojí Spolek Milion chvilek, který akcí upozorňuje na „prorůstání konglomerátu ANO/Agrofert naším...

„Jen ať se podívají na televizní záznamy ze svých demonstrací“

„Přijde mi fascinující, že tiskový mluvčí Agrofertu, firmy reálně stále ovládané premiérem, se opovažuje na naši naléhavou kritiku střetu zájmů Andreje Babiše reagovat lhaním a pomluvami. Dopady premiérova střetu zájmů na fungování státní správy jsou přitom do očí bijícím problémem, který ohrožuje fungování českého státu. A jako takový by neměl být brán na lehkou váhu nebo bagatelizován. O což se pan Hanzelka svými pomluvami snaží,“ uvedla v mailu Strašáková.

Mluvčí Agrofertu, kterého redakce o zvažované žalobě informovala, si nicméně stojí za svým tvrzením. „Jen ať se podívají na televizní záznamy ze svých demonstrací a přesvědčí se, že nelžu,“ hájí se Hanzelka. „Na demonstraci 16. listopadu 2019 byly k vidění dva transparenty. Jeden byl s nápisem „Odstup, nebo zemři!“ a druhý byl „Vyvlastnit Agrofert!“,“ vysvětlil Hanzelka. „Netvrdím, že to byly jejich transparenty, ale bylo to na jimi organizované demonstraci,“ uzavřel mluvčí Agrofertu.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vojtěch Darvík Máca, Milion chvilek

Štítky protest, žluté pásky, politika, Milion chvilek, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Englic

Kdyby nebyl p. Turek nesvéprávný, jak se jeví z jeho komentářů, musel by on čelit trestnímu oznámení za urážky a pomluvy.

středa, 29. září 2021, 12:58

Karel Kocáb

Pan Turek i celý spolek Milion chvilek jsou spolek blouznivců.

středa, 29. září 2021, 09:44

Martin Vašek

Jak to,že chovanec ústavu Turek se dostal k internetu dvě hodiny po půlnoci?Zdá se,že v blázinci mají pěkný bordel.

středa, 29. září 2021, 07:19

Erban Roman

Pan Turek by si předně měl srovnat myšlenky.

středa, 29. září 2021, 03:42

Filip Turek

Prosím připojte se ke kontaktní kampani na www.milionchvilek.cz/chcitozmenit

středa, 29. září 2021, 02:18

Filip Turek

Kdo nechce, aby Babišo-Hanzelkova ANOmafie skutečně a totálně ovládla po volbách naši zem, a ruku v ruce s dalším náckem Pitomiem ji zcela rozvrátili a rozkradli i to, co nestihli za posledních 8 let, volte buď koalici PIRÁTI A STAROSTOVÉ nebo koalici SPOLU! Společně to dáme!

středa, 29. září 2021, 02:16

Filip Turek

Pan Hanzelka je Estébákův posluhovač nebo jen “bývalý” posluhovač z “bývalé” firmy? A byl také u StB, nebo se znají až z mafie?

středa, 29. září 2021, 02:12

Pepík Vaněček

Milion chvilek ještě nezavřeli za pomluvu a šíření poplašné zprávy ? To se divím jen kdyby to bylo obráceně. Jen at se stekají Milion chvilek oni jim to ukáží při volbách . Pak ať chodí kanálem .

úterý, 28. září 2021, 18:16

Jiří Augustin

Je dojemné jak se tito vlastenci a bojovníci za demokracií projevuji !

úterý, 28. září 2021, 11:51

Miroslav Kroulík

Soudruh Hanzelka je známý bolševický lhář, podvodník a demagog. Stejně jako jeho estébácký šéf Bábiš, samozřejmě. Vše, co tvrdí, jsou lži a nesmysly, špinavá předvolební kampaň, a věřím tomu, že od soudu odejde s přiměřeným trestem.

úterý, 28. září 2021, 00:12

Gyisdi Civrdoin

soudruzi neomarxisté z milionu výkalů by si měli nejdříve zamést před vlastním prahem /lépe řečeno umýt ty tuny másla na svých vlastních hlavách viz zpronevěřených necelých 7 mega od zrzouna

pondělí, 27. září 2021, 18:58

Martin Vašek

Ubožáci,kteří si myslí že jim lidé skoči na špek.Mimochodem kdepak skončil jejich zrzavý Vůdce ?

pondělí, 27. září 2021, 17:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.