neděle 29. května 2022 Maxim

Člen Trikolóry kritizoval otevřenou parlamentní restauraci. Podle zákona je však otevřena legálně

Člen Trikolóry Petr Štěpánek se na sociální síti Facebook rozčiluje, že v době nouzového stavu byla otevřena parlamentní restaurace a u stolu seděli poslanci a obědvali. Jenže tato „restaurace“ je ve skutečnosti v souladu se zákonem a jedná se o závodní jídelnu, která má z opatření výjimku.

Štěpánkův status získal za den 11 tisíc reakcí a skoro 40 tisíc sdílení.

Čisté ubrusy nebo jídelní lístky? Štěpánek kritizoval otevřenou restauraci

Včera jsem obědval v restauraci. V legálně otevřené restauraci. Pohodička. Čisté ubrusy, příjemná atmosféra, milí číšníci, jídelní lístky, slušný výběr jídel, cenová láce. A hlavně, žádní policisté, žádné kontroly, žádná komanda, žádné pokuty,“ píše na svém facebooku Petr Štěpánek a dodává, že u stolu seděli různí poslanci či předseda vlády.

Štěpánek provozovnu označil za parlamentní restauraci a pohoršil se nad tím, že poslanci mají kde jíst, zatímco lidé nikoliv a musejí si kupovat jídlo u výdejních okének a jíst doma nebo v kancelářích.

Otevřená restaurace je ve skutečnosti závodní jídlena, která má z nařízení výjimku

Jenže v případě parlamentní „restaurace“ se jedná o závodní jídelnu, která má podle zákona z momentálních nařízení výjimku, jak upozorňuje web Manipulátoři.cz. „Výjimku mají restaurace, které nejsou pro veřejnost - to jsou typicky zaměstnanecké jídelny nebo stravování poskytovatelů zdravotních služeb a sociálních služeb (př. jídelny v nemocni či v domovech seniorů) či věznicích. Tato neveřejná stravovací zařízení mohou fungovat i mimo povolenou otevírací dobu (tzn. že mohou mít otevřeno i mezi 21:00 až 04:59),“ uvádí nařízení na oficiálním webu o koronaviru.

A právě závodní stravování představuje výjimku ze zákazu přítomnosti ve stravovacích službách při dodržování několika pravidel. Mezi strávníky musí být minimálně 1,5 metru odstup, který neplatí, pokud sedí u jednoho stolu. U stolu pak mohou sedět maximálně čtyři lidé (s výjimkou členů jedné domácnosti). Více informací o závodních jídelnách stojí v doplnění nařízení

Parlamentní závodní jídelna je tak v souladu se zákonem a poslanci žádná opatření neporušují.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook Petr Štěpánek

Štítky koronavirus, covid-19, restaurace, závodní jídelna, zákon

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Roman Dokoupil

Když jdou na oběd v "práci " ..:) jsou to klepšolidi ? Tak to jsem rád , taky k nim totiž patřím k lepšolidem. U nás ve fabrice jídelna funguje taky i na noční :D:D:D

sobota, 30. ledna 2021, 21:50

Martin Vašek

Ladislav Osvald Zřejmě lepšolidi mají vstup volný,jen lůza musí žrát z plastu.☺

neděle, 24. ledna 2021, 17:31

Ladislav Osvald

Sorry jako, ale nikde jsem nenašel ani zmínku o tom, že by byl Petr Štěpánek poslancem parlamentu. Takže, jak se dostal do "závodní jídelny" parlamentu...? :-(

neděle, 24. ledna 2021, 16:49

Hanka Licha

jo ták, ono se dneska v závodní jídelně obsluhuje ?

neděle, 24. ledna 2021, 13:55

Dagmar Ry

Joták! Takže můžu do té kantýny si skočit na obídek taky?

neděle, 24. ledna 2021, 11:44

Eva Koudelová

Pan Štěpánek se sice zastává lidí,že musí nakupovat u okénka a jíst doma nebo v kanceláři,ale všichni trochu zapomínají,že i dělníci ze staveb apod chtějí obědvat a ti musí jíst z plastu venku,dost nedůstojné,ale však my to nějak vydržíme,kompenzace jsou velké a všichni jsou spokojení,ne?

neděle, 24. ledna 2021, 09:19

Eva Koudelová

Pan Štěpánek se sice zastává lidí,že musí nakupovat u okénka a jíst doma nebo v kanceláři,ale všichni trochu zapomínají,že i dělníci ze staveb apod chtějí obědvat a ti musí jíst z plastu venku,dost nedůstojné,ale však my to nějak vydržíme,kompenzace jsou velké a všichni jsou spokojení,ne?

neděle, 24. ledna 2021, 09:19

Eva Koudelová

Pan Štěpánek se sice zastává lidí,že musí nakupovat u okénka a jíst doma nebo v kanceláři,ale všichni trochu zapomínají,že i dělníci ze staveb apod

neděle, 24. ledna 2021, 09:15

Pepa Dobrý

A co podávání alkoholu? To je tam také dovoleno? U restaurací ani v okénku , protože opilí lidé se moc odvážou. A co politici? několikrát byli zjevně opilí a tito pak rozhodují . Hnus velebnosti

neděle, 24. ledna 2021, 08:49

Mira Zapletal

Závodní jídelna s číšníkem... a stoly co nejdou desinfikovat. manipulatori.cz opět lžou a manipulují, protože pan Štěpáník nikdy nikde nenapsal, že tato poslanecká "jídelna" je otevřena nelegálně. Pouze poukazoval na fakt, že seděl v místě které by 99,9999% obyvatelstva označila za restauraci, protože jako restaurace funguje a jen kličkami zákonů se tu poslanci rozvalují, jako by žádný Covid a svět venku neexistoval, zatímcož obyčejný člověk který by označil restauraci za jídelnu by byl popotahován policií atd. Vláda si vždy najde argument, proč sama je vždy mimo tabulky. To kritizoval. tak manipulujte dál.

sobota, 23. ledna 2021, 21:16

Pepa Dobrý

Závodní jídelny nemají určitě tak otevřeno , jak parlamentní

sobota, 23. ledna 2021, 18:21

Pepa Dobrý

Mocní můžou vše, Dělají z lidí jenom blbce.

sobota, 23. ledna 2021, 18:20

František Beran

V případě parlamentní „restaurace“ se jedná o závodní jídelnu. V závodní jídelně si slušně vychovaní lidé chodí pro jídlo k okénku ale tito budižkničumu dřepí a nechávájí se obsluhovat číšníkem a včíl mudrujte obhajovači.

sobota, 23. ledna 2021, 17:06

Milan Kochaník

Tak jedná se jen o špinavý trik zdravotní junty. Je to samozřejmě pořád restaurace se všemi atributy. Jen ji nazvali "jídelnou", které míněno ty závodní čili podnikové mají výjimku pro potřeby stravování zaměstnanců různých výrobních provozů, zde pro tyto zbytečné compradory v "závodě", jehož "výrobky" tvoří škodlivé slovní nesmysly. Co se týče ostatních restaurací, tak jelikož sice mají víceméně také stálé zákazníky, kteří se též mohou rekrutovat ze zaměstnanců firem, avšak nemají s žádnou z firem smlouvu o poskytování služeb typu závodní jídelna alias podnikové stravování, tak se to tak nebere, ačkoliv cíl je zcela stejný, aby mohl zaměstnanec z jakékoliv firmy přijít a najíst se. Nesmí, to smí jen úřední škůdci a podobní výtečníci v "závodních" "jídelnách", to slovo závodní, které tito úřední výtečníci si zde přisvojili, pomalu evokuje, že se jedná o jakési udřené stachanovce, co hákují někde těžce pod zemí a pak někde u stolu s vixlajvantovým (wichsleinwand) ubrusem a hliníkovými příbory konzumují. Nicméně jednu výhodu to přeci jen má, čím více se tam budou tito znavení "stachanovci" přejídat, tím hůře pro jejich imunitu oněch úředních škůdců=více příjmu než výdeje energie plus pohodlí, málo pohybu, oslabená imunita, neschopnost čelit nepohodlí a zimě, jelikož návyk na pohodlí je jako narkotikum a tak je snadno sklátí kdejaký covid. Tak žádná škoda, chtěli to, mají to.

sobota, 23. ledna 2021, 16:20

Sasanka Hajní

Hm, my máme taky něco jako "závodní jídelnu", ale za a) nám tam nesmí nikdo cizí, za b) nějak tam kolem nás nelítají číšníci...

sobota, 23. ledna 2021, 16:07

Martin Vašek

Když už tam není Kalousek tak ji můžou zavřít

sobota, 23. ledna 2021, 14:22

Petr Vysočan

Oni by tříkáčka rádi šťourali do všeho, ale ono se vše negovat prostě nedá.

sobota, 23. ledna 2021, 14:15

Pavel Kozelský

To už tedy mohou otevřít opravdu všichni.

sobota, 23. ledna 2021, 13:58

Stanislav Šich

Je to prapodivná závodní jídelna, když tam obědval Petr Štěpánek, který není ani zaměstnancem ani poslancem parlamentu.

sobota, 23. ledna 2021, 13:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.