středa 21. října 2020 Brigita

AKTUÁLNĚ: Vojtěch rezignoval na post ministra zdravotnictví. Nemám se zač stydět, říká

, aktualizováno 21. září 2020, 8:52

Adam Vojtěch (ANO) dnes ráno rezignoval na post ministra zdravotnictví. Uvedl to na úvod tiskové konference. Podle něj se tak stalo po důkladném zvážení. Vojtěch vedl ministerstvo zdravotnictví téměř tři roky.

Po necelých třech letech odstoupil z funkce ministra zdravotnictví Adam Vojtěch. Dnes ráno uvedl, že rezignaci už předal premiérovi Andreji Babišovi. Uvedl, že demisí chce vytvořit prostor pro řešení epidemie koronaviru, která v posledních dnech nabírá na závažnosti. Poslancem Vojtěch zůstává.

Vojtěch řekl, že za jeho éry se podařila řada změn ve zdravotnictví dokončit nebo nastartovat. Je přesvědčen, že udělal maximum pro zvládnutí epidemie nemoci covid-19. „Nemám se zač stydět," řekl. Opozice k odchodu ministra zdravotnictví vyzývala kvůli nezvládnutí epidemie opakovaně.

Andrej Babiš na twitteru napsal, že odcházející ministr udělal víc než většina jeho předchůdců a boj s první vlnou koronavirové epidemie zvládl podle jeho slov "neuvěřitelně". Kdyby veškerou svou energii nemusel Vojtěch vynaložit na boj s koronavirem, jednou by se na něj vzpomínalo jako na nejlepšího ministra zdravotnictví, soudí premiér.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Úřad vlády ČR

Štítky ministr, zdravotnictví, Adam Vojtěch, rezignace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.