neděle 31. května 2020 Kamila

46 pražských radnic dnes vyvěsí tibetskou vlajku. Jde o připomínku 80 tisíc obětí povstání

Většina pražských radnic, včetně magistrátu, dnes vyvěšují tibetské vlajky. Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém zahynulo nejméně 80 tisíc Tibeťanů. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Akce připomíná 80 tisíc obětí povstání v tibetském správním centru Lhase v roce 1959. Čeští sympatizanti svobodného Tibetu se k vyvěšování vlajek poprvé připojili v roce 1996.

46 z 57 pražských částí

Celkem se letos podle webových stránek hnutí Lungta, které akci Vlajka pro Tibet v Česku organizuje, zúčastní 46 z 57 pražských městských částí. Vyvěšení vlajky ohlásily například městské části Praha 2, Praha 4 či Praha 9. Nově se připojí městská část Praha-Královice. K akci se naopak neplánují připojit radnice v Praze 13 a Praze 8.

Kampaň vznikla v polovině devadesátých let

Mezinárodní kampaň s názvem Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv Tibeťanů.

Autoři | Foto MML

Štítky Tibet, vlajka, radnice, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.