středa 12. května 2021 Pankrác

VIDEO: Na Hlavním nádraží zpíval údržbář i uklízečka. Slavili znovuotevření Státní opery

Na pražském Hlavním nádraží se v pátek 13. prosince brzy ráno uskutečnila nevšední akce, jejíž hlavními aktéry byli sólisté Opery Národního divadla a Státní opery. Účinkující se ve vestibulu Hlavního nádraží sešli, aby zahráli a zazpívali úryvky známých árií. Akce proběhla jako připomenutí znovuotevření Státní opery, která se už v lednu otevře veřejnosti po generální rekonstrukci.

Budova Státní opery stojí na magistrále, proč by se nemohlo zpívat také na Hlavním nádraží. S tímto heslem účinkující hráli a zpívali koktejl světoznámých árií přímo ve vestibulu pražského Hlavního nádraží. V rolích údržbáře, uklízečky, lyžaře nebo zkrátka lidí, kteří čekají na svůj pravidelný spoj, se představili sólisté Opery Národního divadla a Státní opery, konkrétně Roman Janál, František Zahradníček, Josef Moravec, Pavel Švingr nebo Kateřina Jalovcová, Michaela Zajmi a Jana Horáková - Levicová.

Toto nevšední vystoupení bylo projektem ke znovuotevření Státní opery po generální rekonstrukci. Státní opera bude slavnostně otevřena 5. ledna. Prvním koncert je v režii Alice Nellis a má název Státní opera v proměnách času (1888-2018), diváci si připomenou historii čtyř zdejších operních souborů.

Ohodnoť článek

Foto Facebook Národní divadlo

Štítky zpěv, Hlavní nádraží, Státní opera, rekonstrukce, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.