neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tomáš Císařovský se představí v Alšově jihočeské galerii

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou pořádá v termínu od 20. června do 4. října výstavu Tomáš Císařovský / každý den odvahu.

Výtvarník Tomáš Císařovský je dnes považován za jednoho z nejuznávanějších českých malířů a jeho díla jsou vystavována v českých i zahraničních galeriích. Narodil se v roce 1962 v Praze. Střední uměleckoprůmyslovou školu absolvoval na konci 80. let a následně začal studovat na Akademii výtvarných umění pod vedením profesorů Arnošta Paderlíka a Jiřího Ptáčka. Pozornost diváků přitahuje zejména svou netradiční malířskou technikou v tradičním a konzervativním výtvarném stylu, jaký dnes malba představuje. V jeho dílech se odráží tradiční žánry, jako je portrét, figurální kompozice nebo krajina. V průběhu let se náměty jeho tvorby mění a vyvíjejí, avšak malířský rukopis zůstává stále stejný. Mezi charakteristické rysy patří zejména pevný a robustní malířský podklad s jasně vymezenými obrysy a tvary. S tím také souvisí použití hutných, hustých a výrazně pestrých olejových barev. Je tedy jasné, že Císařovského obrazy nevznikají nahodile, ale jsou dlouhodobě a cílevědomě promýšleny a budovány. Nejčastěji jeho díla vznikají v tematických cyklech. Mezi ty nejznámější patří „Z deníku dědy legionáře“, který vychází z nesplněného snu jeho dědečka, který se chtěl stát malířem, ale místo toho bojoval ve válce.

Výstava Tomáše Císařovského v Alšově jihočeské galerii představí průřez třicetileté malířské tvorby. Návštěvníky upoutá nejen samotná malířská technika olejovými a akrylovými barvami, ale také zachycená témata událostí z nedávné historie, čímž si zajisté uvědomí křehkost mezilidských vztahů a zamyslí se nad smyslem či nesmyslem existence. Obrazy návstěvníky provedou Císařovského životem, navštívíte místa českých i exotických krajin a poznáte mnoho výjimečných a známých osobností. Znalce a milovníky umění zaujme také bravurní práce s barvou a technikou. Každý návštěvník si proto najde to své, milované. Kurátorem výstavy je Martin Dostál, který se malířově práci věnuje již třicet let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

PR text

Štítky Alšova jihočeská galerie, umění, výstavy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.