pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Amerikánka zpestří letní scénu Jatek78. Zhlédnou ji také diváci z dětských domovů

Kam v Praze? Život se pomalu vrací k normálu a součástí jsou i kulturní události. Diváci mají možnost v posledních červnových večerech prožít příběh Emy Černé spolu s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou pod letní noční oblohou plnou hvězd.

Amerikánka v novém kabátě

Exkluzivně pro letní scénu JATEK78 vznikla další verze Amerikánky, a to včetně nové scénografie.  „Po více než roce uvidí diváci Terezu Ramba a Elišku Křenkovou hrát Amerikánku v plné energii, obohacenou o zkušenosti alternativních podob představení, které jim umožnily postavu nahlédnout z nových perspektiv,“ uvedl režisér a producent Viktor Tauš. To však není zdaleka všechno. Diváci dostanou ke vstupence navíc fotografii Tomkiho Němce podepsanou jedním z tvůrců. Představení bude zároveň živě vysíláno do dětských domovů, kde je naděje stejně důležitá jako pro hlavní hrdinku.

Představení v době koronavirové

Pandemie ze dne na den zastavila svět, ne však Amerikánku. Ta dokázala, že se jedná o divadelní představení, které se proměňuje, jak zrovna život vyžaduje.  V době nouzového stavu pomáhala nejvíce potřebným. Hrála se na unikátních místech, odkud byla přenášena živě. „Každý přenos představil inscenaci v novém vizuálním kontextu ve světě mimo divadlo. Tímto unikátním divadelně filmovým projektem dokázala Amerikánka spolu s diváky podpořit organizaci Medici na ulici částkou 310 597 korun," přiblížil divadelně filmový projekt FILMY NAŽIVO režisér Tauš.

FILMY NAŽIVO s koncem karantény neskončily, bude je možné zhlédnout v letních kinech napříč Českou republikou. Snímky budou vysílány živě - tedy ve chvíli, kdy herci hrají a kamera snímá. Na co asi se mohou diváci těšit je možné zjistit na tomto odkaze, kde je dostupný záznam koncertu pro Amerikánku, který proběhl v O2 aréně.

Naděje jako poselství 

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka inscenace inspirované skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Drama o naději, vzdělenosti a touze žít je možné vidět od pondělí 22. do úterý 30. června. Vstupenky jsou k dostání zde

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto Bet Orten

Štítky divadlo, Tereza Ramba, Amerikánka, Eliška Křenková, dětské domovy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.