Počasí dnes20 °C, zítra22 °C
Pátek 14. června 2024  |  Svátek má Roland
Bez reklam

Pražský železniční den přilákal stovky zájemců

Pražského železničního dne, který přinesl zájemcům například možnost svézt se historickými vlaky a autobusy v centru metropole i v okolí hlavního města, se dnes dopoledne zúčastnily stovky lidí. Nadšenci lemovali železniční tratě a fotili si unikátní vlaky. Nejvíce akcí svátku železnice se konalo na Masarykově nádraží.

Lidé se dnes mohli projet například parním vlakem s lokomotivou Šlechtična do Hostivice, Neratovic nebo Českého Brodu, parním vlakem s lokomotivou Heligon do pražských Dejvic, historickými patrovými vozy s lokomotivou Brejlovec na okružní trase po pražských spojkách či historickou motorovou soupravou po Negrelliho viaduktu.

Zájemci se kromě toho mohli také svézt historickou elektrickou jednotkou Žabotlam do Českého Brodu, moderní elektrickou jednotkou InterPanter do Kralup nad Vltavou nebo historickými autobusy na zvláštní lince z Masarykova nádraží a tramvajemi pravidelné linky 42 za zvláštní tarif DPP.

Vedle toho mohli fanoušci železnice navštívit i výstavu kolejových vozidel Českých drah, prohlédnout si Masarykův salonek či modelové kolejiště na nádraží v Roztokách u Prahy.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pražská integrovaná doprava

Štítky zábava, železnice, Praha, Praha Masarykovo nádraží, Český Brod, Neratovice, Hostivice, Dejvice, Elektrické jednotky 451 a 452, Kralupy nad Vltavou, InterPanter

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pražský železniční den přilákal stovky zájemců  |  Doprava  |  Zprávy  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.