sobota 24. července 2021 Kristýna

V Praze bude nový registr vozidel. Řidiči ho najdou ve Vysočanech

Řidiči budou moci od pondělí 14. června jít ve Vysočanech na magistrátní registr vozidel v nových prostorách. Původní nevyhovovaly současným potřebám a byly zastaralé. Proti původním prostorám budou mít nové vyšší kapacitu vyřizovaných záležitostí. Celkové investice do vybavení pracoviště a systémů byly přibližně pět milionů korun. Řekl to mluvčí magistrátu Vít Hofman. Pražský registr vozidel sídlí na celkem pěti místech v metropoli.

V nové budově ve Vysočanech budou moci lidé mimo jiné registrovat auta pořízená v České republice nebo v zahraničí, řešit zápisy změn evidovaných údajů nebo žádat o vyřazení vozidla z registru. Pořadové číslo si mohou lidé vyzvednout na místě nebo si konkrétní čas zamluvit prostřednictvím aplikace rezervace návštěv. Platit jednotlivé úkony půjde hotově i bezhotovostně.

„Díky nové podobě registru se zlepší hlavně dostupnost služeb a komfort Pražanů, kteří si musí vyřídit nutné záležitosti spojené s jejich vozidlem. Zároveň tím ušetří množství času na úřadech, což je pro nás klíčové. Uvědomujeme si, že rychlost odbavení a méně byrokracie je to nejdůležitější, co Pražané při návštěvě registru potřebují," řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MHMP

Štítky registr, vozidel, auta, řidiči, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.