pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

VIDEO: Vážná nehoda nákladních a osobních aut na Pražském okruhu. Na místě zasahoval vrtulník

K vážné nehodě několika nákladních a osobních aut došlo dnes před tři čtvrtě na osm ráno před nájezdem na Novopackou spojku na Pražském okruhu u Horních Počernic. Novopacká spojka byla neprůjezdná. Na místě zasahoval záchranářský vrtulník a hasiči museli z jednoho z havarovaných aut vyprošťovat jednou zaklíněnou osobu.

„Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena automatickým systémem eCall přímo z vozidla, bez zásahu řidiče a bezprostředně po nehodě. Systém ohlásil druh vozidla i jeho polohu, jednotky tak na přesné místo byly vyslány okamžitě,“ popsal mluvčí hasičů Martin Kavka.

Podle hasičů bylo vyprošťování zraněného člověka náročné. Osobní auto bylo zaklíněno mezi dvěma nákladními vozy. Z prostoru osobního vozu hasiči museli vyprostit zraněnou osobu. Na místě zasahovaly tři jednotky včetně speciálního vyprošťovacího automobilu. „Po náročném vyprošťování, které trvalo čtyřicet minut, byla zraněná osoba předána zchranářům a transportována do vrtulníku letecké záchranné služby. Zásah blokoval průjezd Pražským okruhem v oblasti Horních Počernic,“ dodal Kavka.

Ředitelství silnic a dálnic uvedlo, že došlo k nehodě dvou nákladních a dvou osobních aut. Kvůli této nehodě se tvořily kolony i na dalších místech dálničního okruhu kolem hlavního města. Okolnosti nehody šetří policie.

Autoři | Foto HZS Praha, PČR

Štítky nehoda, hromadná, Pražský okruh, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.