pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

FOTO, VIDEO: Dnes byla slavnostně otevřena nová cyklostezka pod Čuprovou ulicí v Libni

Technická správa komunikací dnes slavnostně otevřela vůbec nejnáročnější stavbu z těch, které za letošní rok realizuje. Jde o podjezd na cyklostezce A26 pod mostem v ulici Čuprova. TSK letos postaví a opraví desítky kilometrů tras pro cyklisty.

Největší cyklistická stavba za poslední roky

Nově budovaná stezka se nachází na území Prahy 8 a 9 převážně v zastavené části podél koryta říčky Rokytky. Jde o část cyklostezky A26 Rokytka z Libně do Vysočan. Stavba leží na levé straně břehu Rokytky ve směru toku.

„Vodní prostup Rokytka patří mezi největší cyklistické akce v posledních letech a je výjimečná svým rozsahem. Kromě trasy pro cyklisty se upravilo i koryto řeky a opravily se ochranné a opěrné zdi. Jedná se o investici za 48 milionů korun. Rozvoj pěší a cyklistické infrastruktury je totiž z dlouhodobého hlediska logickou volbou pro moderní evropskou metropoli. Proto do aktivní dopravy investujeme s TSK víc než kdy v dřív. Pro představu – letos 170 milionů korun, loni 121 milionů. V roce 2017 to bylo jen 17 milionů,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Cyklisté se nemusejí otáčet o 180 stupňů

„Výstavbou této části stezky dochází nejen k napřímení cyklistické a pěší vazby v linii A26, ale zejména tím odpadá nebezpečné místo, kdy se cyklisté museli na úzkém chodníku při prudkém sjezdu do podchodu otáčet o 180 stupňů. Dalším důležitým prvkem stavby je úprava koryta Rokytky, což napomůže lepšímu průtoku v rámci prevence při možných lokálních povodních,“ přibližuje generální ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto bunkershot.cz

Štítky cyklo, cyklostezka, podjezd, Čuprova, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.