Od soboty 8. do neděle 16. ledna bude v ulici Nádražní probíhat plánované snesení železničního mostu. Dopravní podnik zajistí náhradní dopravu tramvajových linek, které tudy projíždí.
Během období demontážee mostu dojde ke změnám tras několika tramvajových linek.
Linka 4 bude končit v zastávce Na Knížecí, zatímco linka 5 bude vedena pouze v úseku Slivenec – Smíchovské nádraží. Linka 12 pojede do zastávky Na Knížecí a linka 20 bude po dobu výluky zcela zrušena. Noční linka 94 bude vedena v trase Lehovec – Anděl / Na Knížecí.
V oblasti stanice metra Anděl dojde rovněž ke změnám. Výstupní zastávka Anděl bude umístěna v ulici Nádražní, zatímco nástupní zastávka Na Knížecí bude přesunuta do ulice Za Ženskými domovy. Směrem do centra bude zastávka Anděl situována v ulici Plzeňská.
Pro cestující bude zavedena náhradní autobusová doprava. V denním provozu bude fungovat linka X12, která pojede v trase Anděl – Na Knížecí – Pivovarská – Plzeňka – Smíchovské nádraží. V nočním provozu bude stejnou trasu obsluhovat linka X90.
Další změny se dotknou také nočních linek 901 a 907. Zastávka Na Knížecí se pro ně přesune do ulice Ostrovského, přibližně 60 metrů před křižovatku s ulicí Nádražní.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám
nebude to spíš v únoru ? pokud to bylo v lednu, je to poněkud pasé ....