středa 27. května 2020 Valdemar

Od čtvrtka budou všechny linky metra jezdit podle prázdninových jízdních řádů

Pražské metro pojede na trasách A a C podle prázdninových jízdních řádů již od čtvrtka 19. března. Původně podle nich mělo začít jezdit až o víkendu. Důvodem je mimo jiné vyšší počet zaměstnanců DPP, kteří museli zůstat doma s dětmi. Dnes to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Interval na obou zmíněných linkách se tak prodlouží o jednu až dvě minuty. Na trase B platí prázdninové řády od dnešního rána. Tramvaje se jimi budou řídit od pondělí 23. března. Provoz MHD město omezuje i kvůli poklesu počtu cestujících.

„Máme víc lidí, kteří zůstali na takzvané ošetřovačce s dětmi, proto jsme k prázdninovému provozu přistoupili dříve, než jsme původně zamýšleli. Zároveň necháváme doma zaměstnance, kteří se necítí dobře,“ řekl Scheinherr. Podle prázdninových řádů jezdí soupravy na trase B od zahájení dnešního provozu. Noční tramvajové linky podle nich pojedou od soboty, kdy se jejich interval prodlouží z 20 na 30 minut. Denní tramvajové linky budou mít řády změněny od pondělí.

Nepoužívejte přední dveře autobusů, vyzývá Pražská integrovaná doprava. Chrání tím řidiče

Pražská integrovaná doprava uvedla na svém oficiálním twitterovém profilu informace o mimořádnostech v provozu. PID žádá cestující, aby od zítřka na městských autobusových linkách v Praze nepoužívali k nástupu a výstupu přední dveře. Budou tím...

Kromě výše uvedených změn se cestující už nesvezou také příměstskou vlakovou linkou S49 z Hostivaře do Roztok u Prahy. Lidé budou moci jezdit vlakem S4, který ji zastane. V MHD již byl zrušen nástup prvními dveřmi autobusů a prodej jízdenek u řidičů. Vypnuta je ventilace a vnitřní cirkulace vzduchu a autobusy budou automaticky stavět i v zastávkách na znamení. Dopravní podnik nakoupí speciální dezinfekci na čištění vozů MHD.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, MHD, metro, omezení, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.