neděle 9. května 2021 Ctibor

Tramvajová trať na Smíchově se propadá. Opravy potrvají od března do října

Tramvajová trať v Sokolovské ulici mezi zastávkami Poliklinika Vysočany a Vysočanská projde opravou. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen od pátku 28. února do 3. dubna. Řidiči budou jezdit po objízdných trasách. Dnes to řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a technický ředitel Pražského dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. Podnik letos rovněž zahájí opravu tratě v Nádražní ulici v Praze 5.

Mizerný stav trati v Sokolovské

Trať v Sokolovské se mimo jiné propadá. „Když se na ni podíváte, tak se tramvaje při jízdě kývají ze strany na stranu a musí jet poměrně pomalu. Na trati budou odstraněny betonové panely. Vznikne vana s tlumící antivibrační rohoží, na tom bude na betonové desce umístěna nová tramvajová trať a kolejnice, povrch bude asfaltový," řekl Šurovský.

Změněny budou trasy tramvají. Linka 14 bude končit na Palmovce. Tramvaj číslo 16 bude končit u vysočanské polikliniky. Zajíždět jsem budou obousměrné tramvaje, které vždy ve směru z centra přejedou po provizorní konstrukci na druhou kolej a vydají se zpět do centra. Z Lehovce na náměstí OSN bude jezdit náhradní linka 36, kde se obrátí a pojede zpět.

Upravena bude zastávka Vysočanská

Ve Vysočanech se budou řidiči potýkat s problémy ještě na Poděbradské. Rekonstrukci 535 metrů dlouhého úseku mezi ulicemi Čerpadlová a Podkovářská zahájí Technická správa komunikací 24. února a akce potrvá do května. Směr z centra bude uzavřen a doprava bude převedena do jízdního pásu ve směru do centra, kdy v každém směru bude jeden jízdní pruh. V případě vjezdů bude opravována jedna jeho polovina.

Upravena bude zastávka Vysočanská ve směru z centra. Zkrácena bude na délku jedné tramvajové soupravy, od čehož si DPP slibuje zvýšení bezpečnosti. „Zvýšená vozovka začne bezprostředně za stojící tramvají. Bude tam zvýšený práh a ani méně bystrý řidič se nebude moci rychle rozjet mezi lidi na nástupišti," řekl Šurovský.

V nejhorším stavu je nyní v Praze podle Šurovského trať v Nádražní ulici mezi Smíchovským nádražím a Zlíchovem. „Za měsíc zahájíme rekonstrukci. Je to největší rekonstrukce a největší omezení v tramvajové dopravě letos. Bude to od března do října," řekl Scheinherr.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky tramvaje, koleje, správa, stavby, Dopravní podnik hl.m.Prahy, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.