středa 12. května 2021 Pankrác

Mezi Palmovkou a Ke Stírce nepojedou kvůli opravě tramvaje

V pražské MHD bude zastaven od 15. do 17. února provoz tramvají mezi zastávkami Palmovka a Ke Stírce. Důvodem je oprava tramvajových kolejí. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X3 a X95. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách organizace Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu.

Dopravní podnik (DPP) musí opravit trať zejména v oblouku u zastávky Vchovatelna. „Je také plánována instalace bezbariérového přechodu trati u zmiňované zastávky," uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Linka číslo 3 pojede ve směru ze Sídliště Modřany z Palmovky přes Balabenku do konečné zastávky Nádraží Libeň. Linka číslo 10 pojede ze Sídliště Řepy na Palmovku, odkud zamíří přes Libeňský most k Nádraží Holešovice a Hercovku do zastávky Ke Stírce. Odtud pojede po své obvyklé trase na Sídliště Ďáblice. Noční linka 95 bude zkrácena a ukončena na Palmovce.

Náhradní autobus X3 pojede z Palmovky do Kobylis v trase tramvajových linek. Zastavovat nebude u tramvajových ostrůvků, ale u okraje vozovky. Noční linka X95 pojede z Palmovky přes Kobylisy k Vozovně Kobylisy.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Martin Chour / tram-bus.cz

Štítky palmovka, tramvaje, dpp, výluka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.