Pražský Palác Broadway se nepodařilo prodat ani na osmý pokus. V elektronické aukci, kterou vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, nikdo nenabídl ani vyvolávací cenu 878 milionů korun. Majetkový úřad v tiskové zprávě uvedl, že nyní nabídne nemovitost jejímu nájemci za vyvolávací cenu z dražby. Stejně postupoval i při předchozích dražbách, nájemce ale nikdy neprojevil o odkup Paláce Broadway zájem.
Stejně jako při předchozích pokusech o prodej nemovitosti se do elektronické aukce přihlásil jeden zájemce, který složil i požadovanou kauci 20 milionů korun. Neučinil ale žádný příhoz, a to ani v hodnotě vyvolávací ceny, vyplývá z dražebního webu.
ÚZSVM nyní nabídne Palác Broadway jeho nájemci, který má na nemovitost předkupní právo. „Stávající nájemce může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy," uvedl úřad.
ÚZSVM se snaží o prodej Paláce Broadway v elektronických aukcích od září 2021. Do všech předchozích dražeb se vždy přihlásil jeden zájemce, který sice složil kauci, ale nepodal žádný příhoz. ÚZSVM vždy po neúspěšné dražbě nabídl nemovitost současnému nájemci za vyvolávací cenu, ten ale nikdy neprojevil o odkup zájem.
Palác Broadway není jedinou nemovitostí, kterou se majetkovému úřadu v elektronické aukci nedaří prodat. Ve středu skončil neúspěchem čtvrtý pokus o prodej středočeského zámku Štiřín s vyvolávací cenou 1,445 miliardy korun, do dražby se nikdo nepřihlásil. Minulý týden se nenašel žádný zájemce o koupi pražského zámku Veleslavín v aukci s vyvolávací cenou 493 milionů korun. V polovině ledna naopak skončila úspěšně aukce Hanáckých kasáren v Olomouci, které za 91 milionů korun vydražila brněnská společnost Salibary. Kasárna se podařilo prodat na desátý pokus.
Pražský Palác Broadway převzal ÚZSVM v roce 2016 od tehdejší Správy železniční dopravní cesty (nyní Správa železnic). Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budovu tvoří tři propojené trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory paláce využívá Divadlo Broadway.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.