sobota 24. července 2021 Kristýna

Lávka přes rybník Nadýmač je z důvodu havarijního stavu uzavřena

Z důvodu havarijního stavu je v Praze 22 uzavřena oblouková lávka přes rybník Nadýmač. Lávka se totiž po vydatných deštích naklonila a objevila se na ní trhlina. Městská část prosí, aby veřejnost toto nařízení respektovala a na lávku nevstupovala.

Lávka byla podle dostupných informací již delší dobu ve špatném stavu. Rybník Nadýmač slouží především pro sportovní rybolov a rybáře z místní části Uhříněves.

Poškození nosníku může způsobit až zhroucení celé konstrukce

Odbor realizace staveb městské části Prahy 22 provedl na upozornění občanů místní šetření, při kterém bylo zjištěno že pravý obloukový nosník je rozlepený a poškozený,“ uvedla pro Pražskou Drbnu mluvčí Prahy 22 Petra Vaňková.

Podle mluvčí může toto poškození způsobit až zhroucení celé konstrukce. „Vzhledem k tomu, že lávku využívá mnoho občanů včetně dětí z nedaleké školky Za Nadýmačem, rozhodla Praha 22 o uzavření lávky. Ihned poté byl objednán statický posudek,“ dodala Vaňková.

Mluvčí doplnila, že šetření statika proběhne tento čtvrtek. Vaňková upozornila také na fakt, že je lávka od svého vzniku černou stavbou, která nikdy nebyla zkolaudována. Právě nejasnosti kolem majetkoprávních vztahů k lávce se pak podepsaly na její údržbě a vedly podle mluvčí k současnému špatnému technickému stavu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Praha 22

Štítky Praha 11, lávka, uzavření, havarijní stav, nebezpečí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.