neděle 18. dubna 2021 Valérie

VÁNOCE NA DEVÍTCE: Tři vánoční stromy, tradiční výzdoba v ulicích i kluziště před OC Černý Most

V adventním čase našim čtenářům představujeme, jak letos vypadají Vánoce v jednotlivých městských částech Prahy. Městská část Praha 9 letos, stejně jako vloni, rozsvítila tří vánoční stromy. Nacházejí se v Sokolovské ulici u radnice, na Proseku v parku Přátelství a v Hrdlořezích u zvoničky. Lidé si také od soboty 5. prosince mohou jít zabruslit na kluziště, které se nachází před OC Černý Most.

Tři vánoční stromy

Praha 9 má letos, podobně jako minulý rok, tři vánoční stromy. Jedná se o jedličky, které jsou jako tradičně z lesů Praha-východ. Jedle ve Vysočanech stojí v Sokolovské ulici vedle radnice a je deset metrů vysoká. Na Proseku v parku Přátelství a v Hrdlořezích u zvoničky jsou vánoční jedle o polovinu nižší.

Udělali jsme několik vánoční stromů, které jsme vyzdobili, tři jsme osvítili a věnovali jsme se také větší výzdobě světelných prvků v ulicích. Abychom si tak částečně připomněli každý den, že se blíží doba Vánoc a že na Ježíška máme myslet,“ uvedl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

„Kdybychom se příští rok sešli, tak bych řekl, že jsme měli bohatého Ježíška.“

Podle místostarosty byl tento rok výzvou a doufá, že si lidé z té výzvy vezmou i to dobré do příštího roku a zkušenosti, které lidé v tomto roce nabyli, využijou i v letech dalších.

Za Prahu 9 bych si přál to, abychom zrekonstruovali hrdlořezskou náves, aby se nám podařilo zahájit stavbu nové školy a aby se nám podařilo pokračovat v prodloužení parku Přátelství až ke stanici metra Střížkov. A v neposlední řadě, abychom dokončili Hostinec U Brabců, protože to je jedna z těch tradic, kterou si Praha 9 zaslouží, aby byla obnovena. A kdybychom se příští rok zase všichni sešli a všechny věci běžely, tak bych řekl, že jsme měli bohatého Ježíška,“ dodal Portlík.

Ulice v Praze 9 se rozsvítily první adventní neděli

Vánoční atmosféru do některých ulic městské části Praha 9 vneslo také stylové osvětlení, které se rozsvítilo první adventní neděli 29. listopadu 2020.

Ve Vysočanech a Libni se stejně jako loni dočkala vánočních světel ulice Sokolovská od Balabenky až po náměstí OSN a Freyova ulice od náměstí OSN k Poděbradské. Na Proseku a Střížkově je vyzdobena ulice Vysočanská od křižovatky s Proseckou po stanici metra Střížkov a ulice Prosecká od křižovatky s Vysočanskou k Lovosické ulici,“ konstatuje letošní výzdobu místostarosta Prahy 9 Adam Vážanský a dodává, že ozdoby krášlí také túji na náměstíčku u Knoflíku v Jablonecké ulici.

Náklady na vánoční výzdobu ulic v MČ Praha 9 se pohybují kolem jednoho milionu korun.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci vysočanská radnice neplánuje veřejné vánoční akce,“ uvádí mluvčí Prahy 9 Marie Kurková na dotaz redakce, zda MČ tento rok plánuje nějaké vánoční akce, byť i v omezeném režimu.

Před OC Černý Most se již bruslí

O co ale lidé nepřijdou, je kluziště před západním vstupem OC Černý Most. Je v provozu od soboty 5. prosince až do neděle 31. ledna a bruslí se každý den od pondělí do neděle, a to vždy ve čtyřech časových blocích: od 9 do 12, od 12:30 do 15 hodin, od 15:45 do 18 a od 18:30 do 21 hodin. Otevírací doba kluziště bude omezena pouze na Štědrý den (9.00–14.00) a na Silvestra (9.00–16.00). Bruslení pro jednu osobu stojí 80 korun za hodinu, rodinné vstupné pak vyjde na 250 korun za hodinu.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Praha 9, Facebook Centrum Černý Most

Štítky Vánoce, advent, Praha 9, vánoční strom, výzdoba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.