sobota 18. září 2021 Kryštof

Žižkovské paneláky čeká rozsáhlá oprava. Podívejte se na vizualizace

Praha 3 vypsala výběrové řízení na stavební úpravy a zateplení panelových domů v ulici Táboritská 22, 24 a 26. Záměrem navržených rekonstrukční prací na panelových domech je odstranění konstrukčních závad objektů postavených na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Revitalizace panelových domů v Praze 3

Součástí revitalizace je oprava a zateplení fasády objektu, výměna oken v nebytových a společných prostorách, výměna stávajícího zábradlí na lodžiích, oprava a zateplení střešního pláště. Dále úprava vstupů do objektu a sjednocení prosklených fasádních výkladců v úrovni komunikace do Olšanského náměstí a rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Pokračujeme v revitalizaci panelových domů v Praze 3. Táboritská ulice je u tramvajové zastávky Olšanské náměstí. Je to jedno z přirozených center městské části a tato stavba má vysloveně dominantní charakter,“ popsal starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09).

Olšanská ulice na Žižkově se promění. Chodci a cyklisté dostanou více prostoru

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy vypracuje studii revitalizace Olšanské ulice a jejího okolí. Studie určí budoucí urbanistickou podobu území v Praze 3, řešit bude ale také veřejné prostranství nebo dopravu a přispěje ke snížení...

Zhodnocení technického stavu a prodloužení životnosti

Praha 3 vypsala výběrové řízení na zhotovitele stavby, jejíž hodnota bude asi 188 milionů korun a realizovat by se měla na přelomu let 2021 a 2022. „Opravami dojde ke zhodnocení celkového technického stavu, prodloužení životnosti i statické bezpečnosti objektů včetně nového architektonického vzhledu,“ vysvětluje radní pro investice a majetek Jan Materna (TOP 09).

Ohodnoť článek

Foto Jiří Ptáček

Štítky opravy, revitalizace, paneláky, Žižkov, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.