Počasí dnes14 °C, zítra10 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Výroba masek a pohádka pro děti odstartovaly dnešní žižkovský masopust

Již 29. ročník žižkovského masopustu dnes hodinu po poledni odstartovaly workshopy výroby masek a pohádka pro děti, ale na různých částech Prahy 3 ke tradiční atmosféře přispěli i stánkaři s občerstvením. Masopustní průvod se stovkami lidí poté v 15:30 vyrazil z Kostnického náměstí, přes radnici až do Čajkovského ulice, kde se uskutečnilo předání cen za nejlepší masky a koncert.

„Obavy kvůli počasí jsme měli, bohužel déšť byl předpovídán i dneska. Nicméně nemáme pocit, že by se to podepsalo na účasti, podle mě je srovnatelná i s loňským ročníkem stejně jako s těmi předchozími. Kvůli dešti bylo omezení pro některé hudební nástroje, ale hudba byla zajištěna a vše proběhlo zatím tak, jak mělo a bez komplikací," řekl starosta Prahy 3 Michal Vronský (TOP 09).

V Čajkovského ulici zahájili v jednu odpoledne stánkaři s tradičním občerstvením žižkovský masopust. Na Kostnickém náměstí ve stejný čas začala pohádka pro malé děti Sněhuláci z Mrkvonos a v Atriu Žižkov první skupina lidí na workshopu mohla vyrábět masky.

O půl čtvrté vyrazil průvod z Kostnického náměstí do Čajkovského ulice, kde na pódiu vyhlásili nejzajímavější masky a předali ocenění. Poté následoval od pěti hodin koncert skupiny Zooblasters.

V Praze se dnes konala masopustní zábava také na Klamovce, kde masopustní rej a dětský karneval byl určený dětem do deseti let. V sobotu byl masopustní průvod v Horních Počernicích a masopustní zábava na Střížkově. Ze zbylých nadcházejících masopustních oslav v Praze je naplánovaný Ďáblický masopust na 24. února a Kyjský masopust na 25. února.

Období masopustu je spojené s maškarními průvody a hodováním. Začíná po svátku Tří králů 6. ledna a končí Popeleční středou na začátku půstu před Velikonocemi. Letos bude Popeleční středa 14. února.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Praha 3

Štítky masopust, Praha, Žižkov, masky, průvod, koncert

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Výroba masek a pohádka pro děti odstartovaly dnešní žižkovský masopust  |  Praha 3  |  Z kraje  |  Pražská Drbna - zprávy z Prahy

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.